No konečně! Od prvního uvedení konceptu budoucího nového SUV značky Cupra, modelu Formentor, uběhla už pěkná řádka měsíců. Však se premiéra odehrála na letošním březnovém autosalonu v Ženevě. Od té doby ale bylo ticho a tak jsme museli prostě jen počkat na to, co bude dál.

A to něco přišlo právě teď. Cupra konečně ukázala, jak Formentor vypadá v pohybu a rozhodla se to udělat na videu z poloostrova Formentor, který patří pod španělskou Mallorcu. Víme tak, že reálný vůz se od konceptu mnoho lišit nebude, udrží si tytéž tvary, které měl odhalený koncept. Jak ale bude vypadat interiér, to zatím nevíme. Ten si totiž Cupra drží pod pokličkou.

Test CUPRA Ateca 2.0 TSI 4Drive DSG (2019)

To, co všechny zajímá asi nejvíce, je to, co nakonec bude Formentor opravdu pohánět. V tuto chvíli je potvrzená jen jedna motorizace. Tou je plug-in hybrid pracující společně s benzinovým motorem o objemu 1,5 litru. Výkon obou motorů by měl být 245 koní, přičemž Cupra slibuje, že dojezd výhradně na elektřinu bude až 50 kilometrů a to dle měřícího cyklu WLTP.

Co si ale budeme povídat, Cupra touto motorizací příliš neoslnila. Reakce na ni byly od fanoušků velmi vlažné a tak značka brzy přišla s tím, že jen touto motorizací to neskončí. Faktem je, že tento hybrid značce pomůže udržet se v přísných emisních normách a následně nám tak může naservírovat něco, co už by mohlo být hodno jména Cupra.

Zatím jsou to jen spekulace, ale mluví se o pětiválci z Audi RS 3, což by znamenalo třeba i 450 koní, a také o dvoulitrovém TSI o výkonu 300 koní. Ano, to je stejný motor, jaký znáte z Leonů Cupra nebo z Cupry Ateca. K tomu všemu značka pak přidá pohon všech kol 4Drive a převodovku DSG. Jsme docela zvědaví, jak to nakonec dopadne…