Porsche-Macan-GTS-01

Porsche Macan GTS: Nejsportovnější model má 380 koní, sportovní podvozek a spoustu dalších novinek

Autor: Tisková zpráva - 4. 1. 2020


Modelovou řadu Porsche Macan završuje výrazně odlišné sportovní provedení GTS. Nový Macan GTS přichází na trh s výkonným motorem, sportovně zaměřeným podvozkem, charakteristickými designovými úpravami a vylepšenou výbavou. Dvojitě přeplňovaná jednotka 2,9 litru V6 nabídne maximální výkon 280 kW/380 koní – což znamená nárůst o 15 kW/20 koní oproti předchůdci. V kombinaci s nově upravenou dvouspojkovou převodovkou PDK a volitelně dodávaným paketem Sport Chrono pak Macan GTS sprintuje z nuly na 100 km/h za 4,7 sekundy – o tři desetiny rychleji než předtím. Maximální rychlost vozidla činí 261 km/h.

Nový přírůstek do rodiny kompaktních SUV se krom jiného odlišuje zkratkovým označením GTS („Gran Turismo Sport“), příslušejícím jeho mimořádné jízdní dynamice. Speciálně odladěn byl systém elektronického řízení tlumičů PASM (Porsche Active Suspension Management). Dynamiku v příčném směru dále vylepšilo snížení podvozku o 15 mm. Na přání je k dispozici adaptivní vzduchové odpružení ve spojení s dalším snížením podvozku o 10 milimetrů. Nový Macan GTS v kombinaci se standardními 20″ koly RS Spyder Design a velkoryse dimenzovanými brzdami z litiny (360 x 36 mm vpředu, 330 x 22 mm vzadu), zaujme agilitou a schopností odezvy v duchu tradic pravých sportovních vozů. Parametry zpomalování je možné na přání vylepšit brzdami PSCB (Porsche Surface Coated Brake) s tenkým povlakem z karbidu wolframu, resp. karbon-keramickými brzdami PCCB (Porsche Ceramic Composite Brake).

Potěšení z jízdy v novém Macanu GTS po akustické stránce vylepšuje standardně dodávaná sportovní výfuková soustava, speciálně upravená pro GTS. Zdrojem požitku pro sluchové orgány je agregát 2,9 litru V6. Za mimořádně přímou odezvou stojí centrální uložení dvojice turbodmychadel v místě vyplňujícím ‚V‘ mezi válci. Nejvyšší točivý moment 520 Nm (nárůst o 20 Nm) je k dispozici v širokém spektru otáček od 1750 do 5000 ot./min. Nejsportovnější provedení modelu Macan spotřebuje 9,6 litru paliva na 100 km – podle metodiky NEDC.

Modernizované Porsche Macan Turbo nabízí 440 koní

Svébytný design s černými akcenty

Nový Macan GTS upozorňuje na svůj mimořádný sportovní charakter i svým vzhledem. Neotřelý charakter tomuto provedení propůjčuje standardně dodávaný paket Sport Design s novými obklady vpředu i vzadu a nepřehlédnutelnými prahovými nástavci na bocích. Přední nárazník a čelní partii vozu charakterizují černě lakované prvky – které jsou rozlišujícím znakem všech modelů Porsche GTS. Zatmaveny jsou též LED světlomety se systémem PDLS (Porsche Dynamic Light System) a zadní svítilny s trojrozměrným efektem a LED světelnou lištou. LED světlomety lze na přání objednat v černém provedení se systémem PDLS Plus. Na mimořádnou dynamiku tohoto vozu poukazuje i snížení podvozku o 15 mm, 20″ kola RS Spyder Design v matně černém provedení, červeně lakované brzdové třmeny a dekorativní proužky v leskle černé úpravě. Černá barva je typická i pro akcenty na zádi vozidla: právě tuto barvu má difuzor a koncovky standardně dodávané sportovní výfukové soustavy.

 

Sportovní sedadla určená exkluzivně pro GTS a použití prémiových materiálů

Sportovní eleganci v interiéru Porsche Macan GTS potvrzují na pohled i na dotek vysoce kvalitní materiály jako Alcantara na středových panelech sedadel, loketní opěrce středového panelu a ve výplních dveří, stejně tak jako prvky z kartáčovaného hliníku. Součástí standardní výbavy je multifunkční sportovní volant s věncem z hladké kůže a pedály řazení na sloupku; dále pak sportovní sedadla, určená exkluzivně pro GTS, včetně funkce nastavování v osmi směrech a výraznými bočními polštáři pro stabilní oporu při dynamickém projíždění zatáček. Z celé řady možností úprav na míru jmenujme kožené čalounění GTS v odstínu Carmine Red nebo Crayon s dalšími prvky z materiálu Alcantara a barevnými akcenty, systém prostorového ozvučení BOSE Surround Sound a novou přihrádkou na chytrý telefon s funkcí indukčního nabíjení. Bezpečnost a pohodlí mohou zvýšit další volitelné prvky, jako např. adaptivní tempomat (ACC) vč. asistenta pro jízdu v koloně, parkovací asistent vč. zadní kamery a funkce monitorování okolí (Surround View), resp. vyhřívané čelní sklo a ionizační zařízení.

Nové Porsche Macan GTS je již možné objednávat. Ceny v Německu začínají na částce 77 880 eur vč. DPH v rámci specifického složení výbavy pro daný trh.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru