bugatti-chiron

Český podnikatel se trestu za svou super rychlou jízdu s Bugatti po německé dálnici vyhne

Od Radim Plachý | Zdroj: Agentura DPA, ČTK, iDnes.cz - Foto: Bugatti - 22. 4. 2022 0

Asi nic jiného nevzbudilo letos takové diskuze, jako video publikované českých podnikatelem a developerem Radimem Passerem. Ten se před několika měsíci vydal na německou dálnici, aby trochu provětral své Bugatti Chiron. To se mu sice povedlo, ale jeho video vyvolalo velmi rozporuplné reakce, a nakonec i policejní vyšetřování.

Jak upozornil web iDnes.cz, několikaměsíční vyšetřování nakonec vedlo k oznámení, že žádný trest řidič nedostane. Web, odvolávající se na německou zpravodajskou službu DPA, uvedl, že fakticky nebyla naplněna skutková podstata jakéhokoliv trestného činu, což mělo agentuře potvrdit přímo státní zastupitelství z města Stendal.

Přečtěte si také:  Bugatti Veyron Cristiana Ronalda skončilo po nehodě ve zdi. Škody budou vysoké

Ve hře přitom byla řada obvinění, od nelegálního závodění, byť sám se sebou, přes několik dopravních přestupků, jako je nesprávná jízda v pruzích. Passerovi dokonce ze strany německých úřadu dle tamních zákonů hrozilo zabavení řidičáku.

Muž vzal rodinu na prohlídku továrny Bugatti a odešel s osmi novými vozy

A problém byl i v rychlosti, ačkoliv řidič jel v úseku s neomezenou rychlostí. Passer se totiž snažil, a nutno říct, že úspěšně, dostat k omezovači rychlosti, který je v případě modelu Chiron na 417 km/h. A to se mu také povedlo.

Přečtěte si také:  Bugatti vyhlásilo svolávačku na jeden model Chiron. Opravu by zvládl majitel doma

Jenomže to už je opravdu příliš vysoká rychlostem, při které stačí jindy nepatrná a bezvýznamná chyba, aby došlo k tragédii. Řidič se mimo to nesprávně připojoval na dálnici a nechal se nahrát, jak v opravdu vysoké rychlosti radostí pustil volant.