bugatti-chiron

Passerovi za jeho dálniční jízdu s Bugatti hrozí vězení. Podle policie nelegálně závodil

Autor: Anina Russová - Zdroj: Daily Mail - Foto: Bugatti - 31. 1. 2022


Vše začalo jedním krátkým videem, na kterém je zachycena velmi rychlá jízda s Bugatti Chiron. Natočil jej český developer, podnikatel a miliardář Radim Passer, který patří k několika málo majitelům tohoto super auta. Problém ale je, že video bylo točeno na běžné silnici a v provozu. Sice na německém dálničním úseku s neomezenou rychlostí, ale i tak se zdá, že Passer porušil několik zákonů.

Video bylo natočeno na dálnici A2 mezi Berlínem a Hannoverem a Passer s autem dosáhl rychlosti 417 km/h. Německá policie a tamní úřady nejprve jen vyjádřily rozhořčení, ale po pár dnech začali jízdu prošetřovat. Podle státního žalobce se řidič dopustil přestupku, který je v Německu označován za nelegální závodění. A Ačkoliv sám řidič tvrdil, že bezpečnost pro něj v tu chvíli byla prioritou, úřady to vidí zcela odlišně. Policejní mluvčí Doreen Guenther uvedla pro deník Daily Mail: „Řidič porušil paragraf 315d trestního zákoníku a je podezřelý z účasti na nelegálním závodě“.

Problém je hlavně v tom, že Passer video natáčel s vidinou toho, že se dostane na maximální rychlost. Nebyla to tedy jen obyčejná rychlá jízda za účelem cesty z bodu A do B. Bylo to plánované a chtěné. A právě na to se dá navléknout onen nelegální závod. Byť Passer závodil jen sám se sebou. Nebo s časomírou. Německé zákony navíc říkají, že řidič na vybraných úsecích dálnic sice může využít neomezenou rychlost, ale musí se přitom chovat tak, aby nebyla poškozena, omezena či ohrožena jiná osoba. Zjednodušeně řečeno řidič musí jet tak, aby měl svůj vůz neustále pod kontrolou. A vzhledem k tomu, že v návalu nadšení a euforie Passer na konci videa pustil ruce z volantu, není možné říct, že měl auto pořád pod kontrolou.

Výsledkem toho všeho nakonec můžou být dva roky za mřížemi, ale i propadlé auto státu. Ostatně, německá policie má se zabavováním aut za podobné prohřešky velké zkušenosti. Je ale otázkou, jak se v tomto případě bude postupovat, když je provinilcem občan jiného státu.

Štítky: , , , , , , , , ,

9 názorů na “Passerovi za jeho dálniční jízdu s Bugatti hrozí vězení. Podle policie nelegálně závodil”

  1. Twl, propadlé auto státu. Drahej špás. Ted se určitě bije do hlavy, masírek. Ted je za šaška.

  2. Nemecka policie prosetruje, jestli se neda jizda na useku dalnice bez limitu tak trochu v ramci verejneho mineni „nelimitovat“ Ja bych pro ni mnel spoustu napadu pro smysluplnejsi praci. Napr mnohozenstvi, uzavirani manzelstvi s nezletilymi, zneuzivani socialnich davek atd… Jen chtit. No a tim jsem si i odpovedel. Budeme stihat ridice, duvod uz najdeme.

  3. Passerovi auto nezávidím, přeju mu ho. Přeju mu i rychlé svezení tímto autem. A nemám ani problém, že se rychle sveze v provozu v místech, kde je bezpečná rovná dálnice s malým provozem a skvělým povrchem. 400 je ale na můj vkus už moc. Jeden miliardář zemřel při adrenalinovém heliskiingu, druhý zemřel když naboural jachtou do skály, tak by si pan Passer mohl nastavit určité limity zdravého rozumu.

  4. S fašistickým Německem nejsou žerty. Já bych do tohoto fašistického státu nikdy nevycestoval.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *