Bugatti vyhlásilo svolávačku na jeden model Chiron. Opravu by zvládl majitel doma

Bugatti vyhlásilo svolávačku na jeden model Chiron. Opravu by zvládl majitel doma

Od Radim Plachý | Zdroj: carscoops.com - Foto: Bugatti - 8. 4. 2022 1

Bugatti zjistilo, že bude muset pozvat do servisu jeden model Chiron, protože nemá špatně dotažený jeden ze dvou šroubů na podpěře předního rámu. Bugatti si auto na své náklady odveze a pak jej zase k zákazníkovi přiveze zpět.

Svolávací akce jsou dnes naprosto běžnou součástí automobilového světa. Někdy jsou kvůli vážnějším problémům, jindy kvůli drobnostem – třeba jako u jednoho Bugatti Chiron v Americe. Byl vyroben 16. listopadu roku 2017 a automobilka zpětně zjistila, že jeden šroub nebyl při výrobě dostatečně utažený.

Automobilka si totiž vede evidenci na všechny své modely a má v nich právě i takové drobnosti, jako jsou konečné utahovací momenty šroubů. Díky tomu zjistila, že jeden ze dvou šroubů na podpěře předního rámu nebyl utažen na požadovaných 19 Nm, ale jen na 9 Nm. 

Přečtěte si také:  Tesla svolává auta do servisů kvůli bezpečnostním pásům. Vyšetřují ji také úřady kvůli často zbytečné aktivaci brzd

Mimochodem, není to první svolávací akce, kterou Bugatti v letošním roce oznámilo. Před časem automobilka oznámila svolávací akci na Chiron Pur Sport kvůli vadným pneumatikám, které by ve vysokých rychlostech mohly v krajním případě prasknout.