bugatti_chiron_pur_sport
Bugatti Chiron Pur Sport | Foto: Bugatti

Svolávací akce se nevyhýbají levným, ale ani drahým autům. Výjimkou není ani automobilka Bugatti, která svolává modely Chiron Pur Sport. Do servisu musí 9 aut, která byla prodána v USA, protože by mohly mít problémy se zadními pneumatikami.

Bugatti Chiron Pur Sport je tím nejlepším v modelové řadě, ale jeho zadní pneumatiky mohou mít podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA) po ujetí přibližně 2500 mil (cca 4 tisíce kilometrů) drobné praskliny, které by mohly způsobit náhlý pokles tlaku. Praskliny byly pozorovány přímo na testovacích vozech automobilky, ale tlak zatím ještě nikdy neztratily.

Bugatti obouvá na Chiron Pur Sport pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2R, které byly vyvinuty speciálně přímo pro tento model. Ty zadní mají rozměr 355/25 R21. Automobilka bude zatím v rámci svolávací akce původní pneumatiky měnit, a to každých přibližně 1875 mil, případně po roce a půl, a to do té doby, než se problém s prasklinami povede vyřešit nebo než budou vyvinuty zcela nové pneumatiky.

Přečtěte si také:  Svolávacích akcí přibývá. Za posledních 10 let narostl počet svolávaných aut 6x

Problém s pneumatikami takového auta, kterým Bugatti Chiron Pur Sport je, rozhodně není legrace. Vždyť tohle auto dokáže ze svého osmilitrového motoru W16 se čtyřmi turbodmychadly vyždímat 1103 kW/1500 koní (v 6900 ot./min) a 1600 Nm. To mu umožní jet rychlostí až 350 km/h a zrychlit z místa na stovku za 2,4 sekundy.

Přidat komentář