abt-sportsline-cupra-ateca-2018-essen- (4)

Na výstavišti v německém Essenu se začátkem prosince ukáže ostré SUV CUPRA Ateca v ještě ostřejším provedení. Ukáže se tu totiž upravená verze z dílny ABT Sportsline.

I když toto auto ještě není oficiálně na trhu, ABT Sportsline už má hotovo. Upravil nejen vzhled, ale hlavně techniku. Zatímco z výroby má motor výkon 221 kW/300 koní a točivý moment vrcholí působivými 400 Nm, po úpravě je to o 50 koní a 40 Nm víc. Maximum točivého momentu 440 Nm je navíc k dispozici ve velmi širokém rozpětí otáček (od 2000 do 5200) motoru za minutu.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne upravená CUPRA Ateca o 0,2 sekundy rychleji než sériová verze, zabere jí to jen rovných pět sekund. Se zrychlováním pomáhá sériově dodávaný pohon všech kol a dvouspojková převodovka DSG. Zvýšila se i maximální rychlost, z původních 248 km/h na nynějších 255 km/h.

Z hlediska vzhledu se neděje nic výrazného. Minimálně prozatím. ABT přidal jen sportovní snížené pružiny a 20palcová kola ABT Sport GR.

Essen Motor Show je jedna z největších přehlídek tuningu a úprav automobilů v Evropě. Letos se koná od 1. do 9. prosince na výstavišti v německém Essenu.