10 minut z Rallye Legend 2013 – video

Autor: Anina Russová - 21. 10. 2013


V dnešní době, která je plná technických vymožeností, není už na profesionálních závodních tratích tolik místa pro opravdu skvělé závodní jezdce, ale berte mě teď trochu s rezervou. Při závodech Formule 1 se víceméně od začátku do konce děje to samé, předjížděcí manévry aby jeden pohledal, a už i v tolik diskutované rallye to není, co bývalo. Vozy bývají nastaveny velice podobně a těžko mezi vozy hledat nějaký, který se vám vryje do paměti tak, že o něm budete mluvit ještě za 20 let. Je pravda, že díky tomu všemu je motoristický sport bezpečnější jak pro jezdce tak pro diváky, i když v poslední době (hlavně v ČR) potvrzují výjimky pravidlo. Nehodám se sice stále nevyhneme, ale většinou v nich hraje roli lidský faktor.

Proto si občas ráda zavzpomínám na dobu, kdy monstra rallye trhala silnici na kusy, zněla jako Godzilla na koncertě Iron Maiden a řidiči byli spřízněni s bohem. Je pravda, že v téhle době umírali jezdci i diváci až zbytečně často, ale stačí se podívat, kde při závodech lidé stáli, jak neposedně auta s výkony i přes 500 koní jezdila a podobně…

Kouzlo 80. let minulého století a vozů jako Lancia Delta Integrale, Audi Quattro S1 nebo třeba Ford Escort Cosworth není vyčpělé a stále nám všem způsobuje husí kůži nejen na zádech. Poslouchat a dívat se na tyhle bestie je prostě lék na podzimní depresi.

Podívejte se na 10 minutový sestřih toho nejlepšího, co šlo tehdy na závodech potkat – jen to jsou záběry z dnešních dnů, respektive letošní akce 11. Rally Legend ze San Marina a auta jsou většinou po repasích a renovacích, ale i tak to stojí za to. :)

Ve videu uvidíte všechny tyto skvosty: Audi Sport Quattro S1 Group B, Lancia Delta Integrale 16V, Mitsubishi Lancer EVO 8 Group N, Skoda Octavia WRC, Peugeot 206 WRC, BMW 320is E36, Subaru Impreza WRC 1999, Lancia Rally 037, Ford Focus WRC 2007, Lancia Delta S4 Group B, Lancia Stratos, Ferrari 308 GTS Rally Special, Mitsubishi Lancer EVO 3 Group N, BMW M3 E30 Rally Special, Ford Focus WRC 2003, Porsche 964 RS Rally Special, MG Metro Group B, Volkswagen Polo R WRC 2013, Mitsubishi Lancer EVO 6 Group N, Fiat Punto S1600, Subaru Impreza WRC 2004, Toyota Celica GT Four STI 205, Ford RS200 Group B, Subaru Impreza STi Group N 2010, Skoda Fabia WRC, Renault Clio KIT, Peugeot 205 Turbo 16 Group B, Toyota Corolla WRC, Citroen Xsara WRC.

-AR-

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru