10 autařských filmů, které pomohou zahnat nudu v karanténě

Autor: Anina Russová - 30. 3. 2020


Už toho máte doma dost a nevíte, co pořád dělat? Pak pro vás máme dvě zprávy: jednu dobrou a jednu špatnou. Začneme tou špatnou. Vypadá to, že vláda nařízený nouzový stav ještě prodlouží. Ministr zdravotnictví si dokonce umí představit, že budeme doma ještě dalších 30 dnů. Tou lepší zprávou je ale náš seznam filmů s automobilovou tématikou, které mezitím můžete zhlédnout. Některé vás rozesmějí, jiné mohou pobavit i vaší polovičku a další vás zase mohou něco něco naučit.

Auta

Kreslená auta asi všichni známe. Rozhodně ale neuškodí si je čas od času připomenout, klidně všechny tři díly za sebou. Děti si budou moci užít zajímavý charakterový vývoj hlavního hrdiny Bleska McQueena a my dospělí zase skvělý dabing, báječné detaily (třeba malé broučky v podobě Volkswagenů Beetle), ale i celkem vtipný příběh. Jestli si u nějakého filmu odpočinete, pak rozhodně u kreslených Aut.

Kurýr

Že si nejste jisti, jestli je Kurýr opravdu autařským filmem? Podle nás alespoň z části rozhodně ano. Vozový park Jasona Stathama stojí za to a film, byť celkem akční, jistě ocení i vaše drahá. Pohled na Stathama ji u televize jistě udrží.

Bullitův případ

Je snad potřeba tuhle detektivku nějak výrazně představovat? Steve McQueen v hlavní roli filmu, který by vlastně nebyl nijak extrémně záživný, ale legendu z něj udělala hlavně ikonická automobilová honička ulicemi San Franciska. Dokonce jde o nejdelší filmovou automobilovou honičku v historii!

Le Mans

A u Steva McQueena ještě zůstaneme. Super charismatický herec nebyl fandou aut jen z donucení scénáristů, ale i v reálném životě. Proto se rozhodl, že v rámci natáčení opravdu vyzkouší slavný 24hodinový závod. Celý film je hlavně o tom legendárním závodě, skvělých autech a jezdcích. Nečekejte nějaké duchaplné dialogy. Těch je tam opravdu málo a i proto jsme si jisti, že Le Mans ocení opravdu jen milovníci aut a závodů.

Le Mans ’66

A u slavného závodu zůstáváme. Tenhle film se sice jmenuje Le Mans 66, ale hodně se o něm mluví jako o filmu s názvem „Ford vs. Ferrari“. I my jsme vás o něm několikrát informovali. Osobně si myslím, že jde o jeden z nejlepších autařských filmů poslední doby. Skvělé záběry, fantastická ústřední dvojice, neuvěřitelně zajímavý příběh a lehká surovost, která navozuje parádní atmosféru. Kdo z vás tenhle film ještě neviděl, měl by to rychle napravit.

Vanishing Point

Klasika z roku 1971 ukazuje, že natočit film s tak jednoduchým příběhem, který zahrnuje jen chlapskou touhu po rychlosti a nespoutanosti, je možné. V hlavní roli Dodge Challenger, krásná krajina, ještě hezčí holky, trocha drog a absolutní volnost.

Tajný závod/ The Gumball Rally

Když se dnes řekne The Gumball Rally, většina mladších ročníků si vybaví jen závod bohatých modelek, umělců, podnikatelů a celebrit po světě, který čas od času projede i naší zemičkou, a je důkladně hlídán policií. Jenomže se tak jmenuje také fantastický film z roku 1976, který sice je o ne úplně legálním závodu napříč Amerikou, ale hlavně nabídne dokonalou podívanou na auta, která známe jen z plakátů a časopisů let dávno minulých. Corvette, Ferrari, Lamborghini, prostě vše, co si jen pomyslíte.

A mimochodem, tomu všemu sekundují krásné holky z obálky časopisu Playboy. A vypadají přesně tak, jak dokonalá kráska u auta vypadat má. :)

Rychle a zběsile

Uznejte sami, že filmovou sérii Rychle a zběsile vynechat nemůžeme. Ne, nejde o žádnou oduševnělou podívanou, dokonce jsme přesvědčení, že jde o filmy až děsivě hloupé, ale nelze jim odepřít vliv na automobilovou kulturu po celém světě. Jak by asi bez těchto filmů vypadaly tuningové srazy? Navíc u nich v pohodě vydrží i vaše drahé polovičky. :)

Extrémní rychlost

Další z filmů, který bude bavit vás, ale i vaše ženy a přítelkyně. Ty si totiž budou v hodinu a půl dlouhém filmu užívat pohled na Scotta Eastwooda, který po svém slavném otci (Clint Eastwood) podědil, minimálně co do podoby, jen to nejlepší. Vás pak bude možná bavit lehce detektivní příběh, ale spíše pohled na ta krásná auta jako Porsche 911 GT3, Dodge, kterým jezdil Al Capone, ale také několik Bugatti. Vybere si opravdu každý.

60 sekund

Tuto klasiku prostě nemůžeme vynechat. Parta zlodějů aut, blonďatá Angelina Jolie a Nicolas Cage jako Randall „Memphis“ Raines, který kvůli ne úplně dobře vychovanému bráškovi musí zpět mezi zloděje aut. Za noc ukradnou 50 skvělých aut, ale Eleanor, tedy Ford Mustang GT500, je jen jedna…

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru