Cadillac-V8-Al-Capone-prodej-1

Chcete si koupit neprůstřelný Cadillac, ve kterém jezdil Al Capone. Můžete, ale levný není

Autor: Pavel Srp - 4. 3. 2020


Na prodej se po 8 letech opět objevuje limuzína jednoho z nejznámějších světových gangsterů. Pokud máte opravdu hodně peněz, můžete si koupit neprůstřelný Cadillac, kterým jezdil Al Capone.

„Alphonse Gabriel Capone byl jedním z nejznámějších šéfů organizovaného zločinu v USA. Působil ve 20. letech 20. století. Přestože se má za to, že měl na svědomí popravy mnoha desítek lidí, žádná z vražd mu nikdy nebyla prokázána,“ představuje gangstera Wikipedie.

A protože šlo o opravdu velké zvíře, jezdil neprůstřelnou limuzínou Cadillac V-8 Town Sedan. Auto bylo vyrobeno v roce 1928 a najeto má jen 1111 mil. Al Capone totiž s autem mnoho nenajel, protože od roku 1929 se už různě pohyboval po vězeních. Auto ale stále i dnes bez problémů jezdí.

Neprůstřelný Cadillac V8, který patřil Al Caponemu, na dobových záběrech – video

Jako mafinánský boss musel jezdit Al Capone bezpečně. Karoserie auta je tak neprůstřelná s pancéřovými panely karoserie a úctyhodnou tloušťku mají také skla. Třeba to čelní má 2,5 centimetru. Skla se ale dala nadzvednout tak, aby se pod nimi dala prostrčit zbraň. Zadní sklo bylo naopak navrženo tak, aby se dalo rychle vyklopit a střílet z něj. Hmotnost auta ale není nijak vysoká, váží jen 1360 kilogramů.

I když je pod kapotou velký osmiválcový motor s objemem 341 kubických palců, což je přibližně 5,6 litru. Jeho výkon není nijak vysoký, svých 90 koní přenáší přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní kola.

Pokud byste si auto chtěli koupit, připravit si musíte milion dolarů. Více informace najdete ZDE.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru