Porsche 917K, se kterým jezdil Steve McQueen, se prodalo za rekordní sumu + video

Autor: Pavel Srp - 20. 8. 2017


Včera se světoznámé přehlídce v americké Pebble Beach konala aukce, při níž se prodávalo jedno velmi exkluzivní Porsche 917. Jeho prodejní cena se nakonec vyšplhala na astronomických 14 080 000 dolarů. A to je nový rekord, za který se kdy prodalo jakékoliv Porsche.

O tom, že cena, za kterou se toto auto prodá, bude vysoká, se vědělo. Vždyť jde o auto, které si zahrálo po boku Steva McQueena v roce 1971 ve filmu Le Mans mapujícím slavný 24hodinový závod. Za jeho volant se posadil i samotný legendární závodník Steve McQueen.

Tehdy Porsche vlastnil tovární jezdec Jo Siffert, který ho přímo na natáčení zapůjčil. Ten však v roce 1971 tragicky zemřel při závodech na okruhu v Brands Hatch a po vyřešení dědických práv v polovině sedmdesátých let minulého století auto prodáno soukromému sběrateli do Francie. Pak byl jeho osud neznámý.

Znovu se objevilo až v roce 2001 při jednom z největších „stodolových nálezů“. Vůz se dochoval ve zcela původním stavu, včetně pneumatik, hasícího přístroje, ale také ručně psaného lístečku na klíči s návodem na to, jak vůbec auto nastartovat.

Původní odhadovaná cena byla mezi 13 a 16 miliony dolarů a přesně v tomto rozmezí se nakonec auto prodalo. Výsledná cena, kterou za auto jeho nový majitel zaplatil, se vyšplhala na 14 080 000 dolarů, což je v přepočtu 313 181 000 Kč. Karta auta s popisem, fotkami i výslednou cenou je zde.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek