auto-pod-plachtou

Před několika týdny jsme vám představovali kompletní seznam nominovaných vozidel do ankety Auto roku 2018 v ČR. Šlo o velmi zajímavý soupis vozů, ve kterém měla zastoupení jak levnější, ale skvělá auta, tak i ta dražší, u kterých se samá pozitiva tak nějak předpokládají. Z původních 37 přihlášených vozidel nakonec do nominace několik vozů nepostoupilo, protože nesplnila nominační kritéria, z těch ostatních vybrala odborná porota složená z 35 motoristických novinářů a publicistů finálovou pětici.

O absolutní vítězství se tedy v příštích týdnech utkají BMW řady 5, Kia Stinger, Opel Insignia, Subaru Impreza a Škoda Karoq. V tuto chvíli bude následovat druhé kolo hlasování, při kterém bude z této pětice porota, ve které má zastoupení i naše redakce, volit celkového vítěze, jenž bude vyhlášen v pátek 5. ledna 2018.

Pro zajímavost připomeneme, že svou finálovou pětici zná i o něco prestižnější ankety COTY 2018: evropské auto roku. Do této ankety hlasují přední evropští motorističtí novináři, kteří se shodli na tom, že bojovat o tento titul budou Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW řady 5, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger, SEAT Ibiza a Volvo XC40.

Je celkem zajímavé, že se evropští a čeští novináři shodnou jen ve dvou případech, tedy u BMW řady 5 a u Kia Stinger. Překvapením také je, nebo možná není, to záleží na úhlu pohledu, že v případě evropského auta roku se do finále neprobojovala Škoda Karoq. Bude tedy ještě velmi napínavé, jak si který vůz v jednotlivých anketách povede.

Které auto by se mělo stát Autem roku 2018 v České republice?

  • Kia Stinger (33%, 7 hlasů)
  • BMW řady 5 (29%, 6 hlasů)
  • Škoda Karoq (24%, 5 hlasů)
  • Subaru Impreza (10%, 2 hlasů)
  • Opel Insignia (5%, 1 hlasů)

Celkem hlasujících: 21

Nahrávání ... Nahrávání ...