prvni-jizda-2020-cupra-formentor-20-tsi-228-kw-4drive-dsg- (2)

V roce 2018 SEAT oznámil, že pojem CUPRA už nebude určen pro jeho sportovně laděné modely, ale že z něj udělá samostatnou značku. Ta na trh vstoupil a s modelem CUPRA Ateca, tedy zajímavě naladěným SUV, které už ale v té době měl v portfoliu také SEAT. A to byl pro některé tak trochu kámen úrazu. Vyčítal značce CUPRA, že fakticky jen přelepila loga, přidala pár maličkostí a koní navíc a tím tak skoro zadarmo představila „svůj“ první model. To by se ale do budoucna už opakovat nikdy nemělo. CUPRA prý půjde více prémiovou cestou, zatímco SEAT by měl být cenově dostupnější.

Přečtěte si také:  Test CUPRA Formentor VZ 2.0 TSI 4Drive (2021)

Tak se pro britský magazín Autocar vyjádřil šéf britského zastoupení značek CUPRA a SEAT Richard Harrison. A vysvětlil, že hodně udělal hlavně úspěch modelu Formentor, který byl fakticky prvním samostatným modelem, který CUPRA uvedla na trh. Každá značka by podle něj měla mít vlastní modely a vlastní jazyk, jakým bude se zákazníky komunikovat. „Je jasně vidět, že Formentor je prostě CUPRA. Myslím si, že konkrétní rozdělení produktů do budoucna pomůže vyjasnit rozdíly mezi oběma značkami,“ řekl pro Autocar.

Dodal také, že obě značky povedou také rozdílnou cenovou politiku, což ukazuje uvedení elektrického modelu CUPRA Born. Ou dobu se totiž spekulovalo, zda tento elektromobil nebude uveden pod křídly SEATu. „Rozhodnutí týkající se modelu Born ukazuje na cenové rozdělení obou značek. Důvodem je nákladný vývoj a výroba elektrického modelu. Pro SEAT pak dává větší smysl připravit auto, které bude cenově odpovídat politice značky.“

Přečtěte si také:  Test CUPRA Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive (2021)

Potvrdil také, že model Tavascan, který je v přípravě, bude jen značky CUPRA. Stejně tak právě Born. Jenomže i SEAT by měl představit svůj elektromobil, ostatně, v dnešní době to ani jinak nejde. Mluví se o tom, že by jím měl být sourozenecký model vycházející z konceptu Volkswagen ID. Life, který by měl být levnější než Born, tedy zapadající do produktové a cenové politiky SEATu.

Přidat komentář