Jen těžko uvěřitelný případ jednoho hlídaného parkoviště u nizozemského letiště Schiphol se odehrál jen před několika málo dny. Vysvětlíme vám to ale hezky od začátku. U letiště sídlí stejnojmenná parkovací služba, které spravuje velké parkoviště. To je nejčastěji využíváno na několikadenní parkování těmi, kteří někam cestují. Funguje to tak, že přijedete k letišti, tam stojí chlapík z parkoviště, auto od vás převezme, zaparkuje a po vašem návratu jej zase dostanete zpět.

Problémem ale je, že v Nizozemí má toto konkrétní parkoviště dost děsivou reputaci. Dokonce i tamní televize o něm točila pořad, kde ukazovala, jak děsivě se zaměstnanci k autům chovají. I přesto jim podnikání stále funguje a stále se najdou tací, kteří jsou ochotni jim svěřit auto. Jako Margriet Vroomans, která si tu zaparkovala svůj Volkswagen Golf. Auto bylo v době předání zcela v pořádku a Margriet věřila, že tomu bude tak i po jejím návratu z cest.

Jak moc se ale spletla! Když si pro auto po návratu přišla, obsluha parkoviště od něj nemohla najít klíče a dokonce ani samotnou složku auta. Zaměstnanci parkoviště se snažili majitelku přesvědčit, že ji odvezou domů, klíče od auta najdou a později ji auto přivezou. To se jí ale nelíbilo a tak trvala na prohlídce svého auta.

A pak to přišlo. Její Golf byl nabouraný, měl zničený interiér plný zbytků jídla a nedopalků a navíc měl najeto o 1400 kilometrů více než když Margriet auto na parkoviště odvezla. Později se také ukázalo, že na auto přišlo od úřadů několik pokut za rychlost, přičemž na fotografiích z radarů seděl jakýsi muž.

Nejhorší na tom celém je, že parkoviště odmítá s Margriet cokoliv řešit a tvrdí, že je v tom nevinně. Prakticky se s ní nikdo nebaví. Naštěstí se k tomu její pojišťovna postavila čelem. Auto opraví a následně bude veškeré náklady vymáhat po vedení parkoviště soudní cestou.

Celý příběh přímo samotné majitelky najdete na facebooku (viz box pod tímto textem), jen asi budete muset použít překladač.

GRAAG DELEN: AUTO MISBRUIKT DOOR VALET-PARKING——————UPDATE: De verzekering is bereid de schade te…

Zveřejnil(a) Margriet Vroomans dne Úterý 6. srpna 2019