Jen těžko uvěřitelný případ jednoho hlídaného parkoviště u nizozemského letiště Schiphol se odehrál jen před několika málo dny. Vysvětlíme vám to ale hezky od začátku. U letiště sídlí stejnojmenná parkovací služba, které spravuje velké parkoviště. To je nejčastěji využíváno na několikadenní parkování těmi, kteří někam cestují. Funguje to tak, že přijedete k letišti, tam stojí chlapík z parkoviště, auto od vás převezme, zaparkuje a po vašem návratu jej zase dostanete zpět.

Problémem ale je, že v Nizozemí má toto konkrétní parkoviště dost děsivou reputaci. Dokonce i tamní televize o něm točila pořad, kde ukazovala, jak děsivě se zaměstnanci k autům chovají. I přesto jim podnikání stále funguje a stále se najdou tací, kteří jsou ochotni jim svěřit auto. Jako Margriet Vroomans, která si tu zaparkovala svůj Volkswagen Golf. Auto bylo v době předání zcela v pořádku a Margriet věřila, že tomu bude tak i po jejím návratu z cest.

Jak moc se ale spletla! Když si pro auto po návratu přišla, obsluha parkoviště od něj nemohla najít klíče a dokonce ani samotnou složku auta. Zaměstnanci parkoviště se snažili majitelku přesvědčit, že ji odvezou domů, klíče od auta najdou a později ji auto přivezou. To se jí ale nelíbilo a tak trvala na prohlídce svého auta.

A pak to přišlo. Její Golf byl nabouraný, měl zničený interiér plný zbytků jídla a nedopalků a navíc měl najeto o 1400 kilometrů více než když Margriet auto na parkoviště odvezla. Později se také ukázalo, že na auto přišlo od úřadů několik pokut za rychlost, přičemž na fotografiích z radarů seděl jakýsi muž.

Nejhorší na tom celém je, že parkoviště odmítá s Margriet cokoliv řešit a tvrdí, že je v tom nevinně. Prakticky se s ní nikdo nebaví. Naštěstí se k tomu její pojišťovna postavila čelem. Auto opraví a následně bude veškeré náklady vymáhat po vedení parkoviště soudní cestou.

Celý příběh přímo samotné majitelky najdete na facebooku (viz box pod tímto textem), jen asi budete muset použít překladač.