Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Je to už roky, co španělský SEAT představil své první SUV, tedy model Ateca. Od té doby jej následovala ještě menší Arona a větší Tarraco. O Atece se v poslední době moc nemluvilo a má to jednoduchý důvod. Během příštího roku se tento model ocitne uprostřed svého životního cyklu a tak se dočká faceliftu. Podle špionážního videa z Nürburgringu to ale vypadá, že lehkého omlazení se dočká také její ostrá verze, která je nabízena pod značkou Cupra.

A to je celkem zajímavý krok, protože Cupra Ateca je s námi teprve od roku 2018. V Zeleném pekle ale byla Cupra Ateca přistižena při zajíždění celkem ostrých kol a se zamaskovanou přední částí. To by odpovídalo lehkým úpravám nárazníku, masky a možná i světlometů. Ostatně, nový design značky SEAT, který nastolilo Tarraco, dostane i chystaná nová generace modelu Leon a s největší pravděpodobností se k ní přiblíží i facelift Atecy. A Cupra Ateca jistě bude se svými sourozenci držet krok. Jsme pak celkem zvědaví, jak se případný facelift podepíše v interiéru.

CUPRA Ateca Limited Edition: 1999 kusů, karbonové doplňky a cena 1 379 900 Kč

Nemluví se ale o žádné změně na technice či pohonném ústrojí. Pokud tedy Cupra Ateca omlazením projde, pod kapotou by stále měl být benzinový přeplňovaný dvoulitr koncernu Volkswagen o výkonu 300 koní spojený s převodovkou DSG. Poháněna by stále měla být všechna čtyři kola.

Na více informací si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Mluví se o tom, že sériová verze modernizovaného modelu Cupra Ateca by měl spatřit světlo světa během podzimu příštího roku.