Na internetu už nějakou dobu kolují informace o tom, že nová generace Leonu Cupra už nebude SEAT, ale bude to Cupra. To znamená, že nejnovější generace ostrého Leonu bude označována jako Cupra Leon, respektive Cupra Leon Sportourer ST. Vycházet ale samozřejmě bude z nové generace SEATu Leon.

V nabídce by opět měly být dvě karosářské varianty: 5dveřový hatchback a kombi Sportourer ST. A jak to tak vypadá, nejspíš se vyplatí počkat si na kombi, které přijde později. Jsou to sice zatím jen odhady a spekulace, ale vypadá to, že na rozdíl od „krátké“ verze, která dostane hybridní pohon s 245 koňmi, bude mít kombi pod kapotou přeplňovaný dvoulitr, jenž by mohl být naladěn až na 300 koní.

Spy fotky obou aut ukazují, že Sportourer ST má úplně jiná kola a dokonce čtveřici výfukových koncovek! Hatchback má jen dvě oválné koncovky.

Nový SEAT Leon přistižen při testování na Nürburgringu

Špionážní fotky verze ST, které zveřejnil magazín Carscoops, také ukazují, že novinka bude nejspíš větší, tedy delší i širší než je tomu u současné verze, kterou jsme před pár týdni měli v redakčním testu.

Otázkou zatím zůstává, jestli bude nová generace ostrého kombi uvedena s pohonem jen předních, nebo jen všech kol, jak je tomu u současné generace. Na trh by se auto mělo dostat začátkem roku 2021.