Začal předjíždět, když už byl sám předjížděn. Způsobil tak vážnou nehodu

Autor: Anina Russová - 3. 9. 2019


Hrubá chyba a nepozornost zapříčinila vážnou nehodu, která se stala v pátek 29. srpna odpoledne. Způsobil ji 21letý řidič škodovky, který se rozhodl předjíždět v ten nejméně vhodný moment, tedy ve chvíli, kdy už ho předjíždělo jiné auto. Nepodíval se totiž do zpětného zrcátka.

Chybující řidič vlivem nárazu dostal smyk, přejel přes krajnici, přetočil se a narazil do betonového plotu a následně do stromu. Posádce auta, kterou tento řidič přehlédl, se naštěstí nic nestalo. Ovšem trojice pasažérů ze škodovky je na tom mnohem hůř. Řidič a spolujezdkyně byli převezeni do nemocnice. Třetí pasažér, který jel na zadních sedadlech, musel být do nemocnice transportován letecky.

Ani jeden z řidičů nebyl podle provedené dechové zkoušky pod vlivem alkoholu ani drog, ale auto viníka nemělo platnou technickou kontrolu. V tuto chvíli je předběžný odhad škody na obou autech asi 125 000 Kč, ale nehoda je stále v šetření policie.

Policie také varuje ostatní řidiče. Při předjíždění je potřeba dávat opravdu velký pozor na to, co se kolem vás děje! Předjíždějte vždy jen na přehledných místech s dobrou viditelností a před samotným manévrem si dobře zkontrolujte situaci kolem svého auta. A to jak před ním, tak i po stranách a za ním! V žádném případě nepředjíždějte před zatáčkou, před horizontem nebo ve chvíli, kdy si nejste jisti, že předjíždění zvládnete jak vy, tak váš vůz.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru