Shandong-Fengde-Bugatti-Lamborghini-Audi-elektromobil

Chtěli jste někdy vlastnit Bugatti Chirón, Lamborghini Gallardo anebo alespoň Audi R8, ale neměli jste na ně nikdy dostatek peněz? Máme pro vás možná dobrou zprávu. Teď si svoji touhu můžete splnit, stačit vám k tomu bude jen něco málo přes 100 tisíc korun (+ nějaké peníze za dopravu)! Uděláte navíc dobrý skutek pro planetu, protože za svoje peníze dostanete elektromobil.

Tuto díru na trhu se rozhodli vyplnit – hádejte kde? No jasně, v Číně. Společnost, která se jmenuje Shandong Fengde, nabízí elektrické supersporty. Jejich karoserie sice připomínají supersporty vyjmenované v prvním odstavci, ale vypadají jako by je kreslil nepříliš šikovný předškolák. Pozitivem budiž ale fakt, že alespoň budou jezdit s nulovými lokálními emisemi…

Tato čínská společnost se specializuje na tzv. LSEV (Low Speed Electric Vehicles), což jsou i tyto automobily. Jde o auta, jenž mají limitovanou maximální rychlost na 60 km/h, za jejichž volant se může v Číně posadit kdokoliv, a to i ten, který nevlastní řidičský průkaz. Pro pohon se používá 4kW elektromotor a slibovaný udávaný dojezd je necelých 150 km.

Pokud byste se rozhodli, že takové auto chcete, pak vězte, že například za repliku Bugatti Chirón zaplatíte 37 888 čínských juanů, v přepočtu bezmála 129 tisíc Kč. Pokud byste objednali více než 10 aut, pak vám v Shandong Fengde udělají speciální cenu 31 999 juanů, tedy 109 tisíc Kč. Pokud jste spíše na “čtyři kroužky”, počítejte s cenou 34 999 juanů, tedy cca 119 tisíc Kč. Překvapivě nejlevnější je Lamborghini, to si Číňané cení na 33 800 juanů (asi 115 tisíc Kč).