Když se chce, všechno jde… Nejen tímto heslem se řídil majitel Volkswagenu Golf čtvrté generace, kterému přestalo stačit 177 kW a 320 Nm kroutícího momentu sériové verze R32. Právě z tohoto důvodu a důvodu údajné sázky „že to nejde“, dal vyměnit původní atmosférický motor o objemu 3,2 litru za desetiválec z Audi RS 6, původně tedy až z Lamborghini Gallardo. Ten byl v tomto případě po vzoru Audi přeplňován dvojicí turbodmychadel. Pokud byste tuto kreaci čekali někde poblíž jezera Wörthersee, tak to se pletete. Mateřskou zemí tohoto šíleného Golfu je Kosovo.

Úkol to byl vážně složitý, ale i přes veškeré problémy, který tento projekt provázely, se zhruba po roce našla parta lidí, která se do toho odvážně pustila. Auto je překopané naprosto od základu a původní zůstala de facto jenom karoserie. Přestože se motor pod kapotu staršího Golfu nakonec vešel, bylo nevyhnutelné vyřezat díru v přední kapotě. Po několika testech ale bylo zjištěno, že toto řešení je nepoužitelné z hlediska aerodynamiky, nakonec to vyřešila na míru vyrobená, větší kapota. Ta má ve své přední části průduchy na přívod vzduchu k motoru. Místa bylo opravdu málo, a proto v přední části před motorem nenaleznete důležitý chladič, ten našel své místo v zavazadlovém prostoru. Vzduch je k němu vedený zespodu vozu. S Golfem se rozloučily také zadní sedačky, místo kterých je právě vzduchový box.

Přesným výkonem se zatím nepochlubili, výlet na motorovou brzdu je teprve v plánu. Nicméně značky „RS6 1000PS“ možná trochu napoví, kam ta banda maniaků míří. S Golfem o hmotnosti 1,3 tuny dělá desetiválec divy. Však se podívejte sami!