Supersporty a sportovní auta mají občas díky své světlé výšce problém zajet do některých míst. A nebo jen zdolat příčné prahy či retardéry. Pro takové případy je tady vychytávka, kterou (zatím) sériově nabízí jen Lamborghini. Stiskem tlačítka lze zvýšit auto nad přední nápravou tak, aby se nárazník přes retardér nebo do prudšího kopce neodřel. Jenže co ostatní majitelé podobně nízkých (nejen sportovních) aut? Co když mají v garáži Ferrari? McLaren? Nebo Porsche?

U většiny z takových značek mají smůlu, ale u posledního jmenovaného jim svitla naděje. Tuningová společnost Vivid Racing představuje video, ve kterém takový systém pro poslední generaci Porsche 911 Turbo představuje. Dodává ho výrobce sportovních podvozků, společnost KW, a hodí se na všechny modely 911 Turbo. Na ty, které nemají Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) stojí 4 460 liber, a na ty, které ho mají, vyjde na 4 800 liber.

Přečtěte si také:  Volkswagen T-Roc R upravili v McChip DKR na 475 koní a 510 Nm

Systém funguje tak jako u Lamborghini. Pouhým stisknutím jediného tlačítka lze až do 80 km/h zvýšit přední část auta až o 45 mm. To by mělo v běžném provozu stačit k pokrytí většiny nepříjemných nebo nečekaných překážek či převýšení.

U Vivid Racing se rozhodli propagovat tento systém nejen na povedeném a perfektně sladěném upraveném Porsche 911 Turbo, ale také na slušně obdařené sexy blondýně…

A jak celý systém funguje?

Comments are closed.