Jestli se současná epidemie koronaviru někde opravdu vymkla kontrole, tak určitě v Itálii. Odborníci se přou o tom, proč právě tam, ale vypadá to na kombinaci lehce poddimenzovaného zdravotnictví a vyššího věku tamních obyvatel. Ve finále je to ale úplně jedno, důležité je, aby se tamním lékařům a odpovědným osobám podařilo šíření viru zastavit.

Aby se tak ale stalo, musí se do boje zapojit opravdu všichni. Včetně výrobců aut, Lamborghini nevyjímaje. Italská automobilka se rozhodla, že místo interiéru aut bude šít roušky, a oddělení, které se standardně zabývá zpracováním uhlíkových vláken a vývojem, bude zase vyrábět bezpečnostní štíty.

Co se roušek týče, některé jsou vyráběny z materiálů, které měla automobilka na skladě, jiné zase ze speciálních materiálů určených přímo na roušky.

Ani koronavirová epidemie nedovoluje jezdit bez STK

Výroba probíhá v továrně Lamborghini, tedy v Sant’Agata Bolognese a specializují se ni experti na modely Huracán a Aventador. A ti rozhodně nezahálí. Vždyť denně vyrobí 1000 roušek a 200 masek. Roušky jsou částečně šity ručně, částečně pak pomáhají šicí a jiné stroje. Jednotlivé díly masek jsou pak tisknuty na 3D tiskárnách a následně kompletovány.

Masky i roušky budou všechny věnovány nemocnici Sant’Orsola-Malpighi v Bologni, což je instituce, se kterou Lamborghini u dříve spolupracovalo na několika výzkumných projektech.