Zdroj: Lamborghini Montreal

Když prodáváte drahá a luxusní auta, rozhodně nechcete jediné: Naštvat svého zákazníka. Jenomže i to se v dnešním světě děje a my vám o jednom takovém příběhu teď povíme.

Stal se v Kanadě, konkrétně v Monteralu. Tam se k soudu dostal případ nespokojeného zákazníka tamního dealerství Lamborghini. Ten v roce 2017 koupil pro svého syna jako dlouho očekávaný dárek Lamborghini Huracán Spyder v krásné bílé perleťové barvě. A právě u té se ukázalo, že vše není tak úplně v pořádku.

Upravené Lamborghini Huracán Performante vypadá jako by ujelo z kasáren

Už krátce po koupi, což bylo v létě roku 2017, majitel zjistil, že z bílé perleti je najednou cosi lehce zažloutlého. Calogero Caruso, tak se jmenuje muž, který auto koupil, se rozhodl, že takto to tedy nepůjde. Vydal se s autem zpět k dealerovi a chtěl auto reklamovat. Ovšem narazil. John Scotti, šéf prodeje, mu vysvětlil, že bílá auta na denním, především pak při slunečním světle mohou působit žlutě. Caruso se tedy sebral a auto odvezl zpět domů. Jenomže během následujících pár dnů byl spolu se svým synem přesvědčen, že lak žloutne čím dál tím víc.

Odvezl ho znovu k prodejci, který na to reagoval tak, že auto tedy přelakují. To ovšem majitel odmítl s tím, že ve chvíli, kdy by bylo auto v dealerství přelakováno, okamžitě ztratí na hodnotě. Caruso chtěl auto vrátit a dostat zpět peníze. Jenomže s tím prodejce nesouhlasil, takže vše nakonec skončilo u soudu.

Naštvaný zákazník chce po prodejci nejen vrátit peníze za auto, což je 366 662 kanadských dolarů, tedy asi 6,4 milionu korun. K tomu chce jako bolestné 50 000 kanadských dolarů za stres, který s řešením této potíže měl. Caruso celý případ označil jako nákup auta snů, který se proměnil v absolutní noční můru.

Soud má v tuto chvíli vše na stole a teprve bude rozhodovat. Auto bude muset na znalecký posudek a nejspíš se k celému případu bude muset vyjádřit i samotné Lamborghini. Jsme hodně zvědaví, jak tento zvláštní spor nakonec dopadne.