2019-goodwood-lancia-delta-s4-nehoda-video

V Goodwoodu havarovala Lancia Delta S4

Autor: Pavel Srp - 7. 7. 2019


Festival rychlosti v Goodwoodu je přehlídkou nejen statickou, ale hlavně dynamickou. Na tamější trati závodu do vrchu se představují rozličné závodní speciály, ale i běžné modely. Jedním z aut, které se na trati v ostrém tempu letos předvedlo, byla i Lancia Delta S4. Ta ale tentokrát do cíle nedojela.

Na část jízdy se můžeme podívat v přiloženém videu. V tom je vidět, jak auto jede velmi rychle, ale pak zničehonic dostane smyk. Podle komentáře ve videu se moderátor podivuje nad tím, jestli nešlo o nějakou chybu ve vyvážení brzdného tlaku mezi nápravami. Auto se totiž zničehonic nekontrolovatelně smykem řítí na ochranné bariéry kolem trati, do kterých záhy nabourá. Vzhledem k tomu, že karoserie je z laminátu, rozletí se na všechny strany. Z auta upadne i kompletní přední kapota se světlomety.

Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn – ani řidič, ani diváci. Řidič byl však z incidentu viditelně rozladěn, čemuž se konec konců není co divit.

Lancia Delta S4 je závodní rallye speciál legendární Skupiny B. Má mezi nápravami uložený 1,8litrový čtyřválec a pohon všech kol. Motor je přeplňovaný, dokonce dvakrát – kompresorem a turbodmychadlem. Zatímco turbodmychadlo plní motor vzduchem ve vysokých otáčkách, v těch nízkých se o to stará kompresor. Výsledkem je standardně kolem 500 koní. Při hmotnosti přibližně 900 kg to je opravdová bestie!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru