Festival Rychlosti v Goodwoodu je exkluzivní záležitostí, kde se předvedou staticky, ale i dynamicky na trati ta nejlepší auta světa napříč celým automobilovým světem – a to jak z pohledu věku, tak i svého původu, určení a výkonu.

Představují se zde i závodní speciály a partneři. Když se oboje spojí, mohou z toho vzniknout velmi zajímavé věci. Red Bull je známý tím, že podporuje spoustu sportovců, ty z motorsportu nevyjímaje. V barvách tohoto výrobce energetického nápoje jezdí i dva zcela rozdílní závodníci Eduard Nikolaev a Mad Mike Whiddett. Jeden z nich závodí v driftech, ten druhý v cross country závodech, v Rallye Dakar.

A tihle dva jezdci si to pořádně rozdali při cestě na ples, který se v Goodwoodu konal. Závod to byl samozřejmě zinscenovaný, ale natočený je vážně parádně. A proč vlastně závod? Protože kdo dojede druhý, bude muset na plese mít velký červený motýlek.

Ve videu nechybí spousta driftů – a to jak od Lamborghini, které je k tomu určené, tak i od Kamazu – ale ani parádní skok Kamazu přes Lamborghini. Však se podívejte v úvodním videu sami!

Zajímá vás také, jak se video natáčelo? Podívejte se na dokument ze zákulisí.

A oba závodníci samozřejmě jezdí i samostatné závodní jízdy na Festivalu Rychlosti v Goodwoodu. A jak jim to jde? Podívejte se na videa.