nehoda ford mustang (10)

Tato dopravní nehoda silně otřásla asi každým, kdo o ní četl. Stala se 21. září 2019, kdy 32letý Vojtěch Chaura nezvládl svůj Ford Mustang a v pravotočivé zatáčce u Vrchlabí čelně naboural do protijedoucí Škody Rapid. V té zemřel brigádní generál Milan Jakubů. Jeho žena na sedadle spolujezdce byla vážně zraněna. Skoro dva roky trvalo vyšetřování a následné soudy, které včera definitivně rozhodli o vině řidiče mustangu a poslali jej do vězení.

První soud proběhl už během loňského prosince, kdy byl Vojtěch Chaura uznán vinným a poslán na tři roky do vězení. Krom toho mu soud uložil zaplatit odškodné všem pozůstalým a také desetiletý zákaz řízení. Řidič mustangu se ale proti tomuto rozhodnutí odvolal. Případu se proto v úterý 20.4. věnoval odvolací Krajský soud v Hradci Králové, který ovšem trest potvrdil.

Policie uzavřela případ nehody Mustangu. Viníka čeká několikaleté vězení

Chaura tak stráví tři roky ve vězení a poškozeným bude muset zaplatit odškodnění ve výši 1,3 milionu korun. Ačkoliv se advokát snažil soud přesvědčit, aby mu dali jen podmínku, protože se doma stará o malého syna, marně. Stejně marné byly snahy soud přesvědčit, aby odškodnění zaplatil zaměstnavatel Chaury. Toho dne v září se totiž účastnil v rámci svého povolání setkání majitelů vozů Ford Mustang.

Ani to ale nezabralo. Dle webu irozhlas.cz soud totiž přihlédl k tomu, že Chaura už v minulosti několikrát přišel o řidičák a v kartě má závažné dopravní přestupky, včetně nehody na přechodu pro chodce. Verdikt je ale ještě celkem mírný, protože za usmrcení z nedbalosti a za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozil trest až osm let ve vězení.

Přidat komentář