Top 5 interiérů od Porsche. V takových sedačkách prostě chcete každý dne sedět

Autor: Anina Russová - 28. 12. 2018


Začátkem letošního roku Porsche postupně odhalovalo nej TOP 5 ze své dílny. Teď pokračuje, protože před pár dny vydalo další video. Tentokrát se zaměřilo na interiéry, respektive čalounění sedadel.

Videem nás provede Ilaria Urbinati, stylistka a velká fanynka módy a značky Porsche. Této blondýnce budou sekundovat Ivo Van Hulten, tedy šéf oddělené designu interiérů v Porsche a Cornelia Rosenbohm, designérka a specialistka na barvy a střihy čalounění.

Video začne u Porsche 928 S a u tmavě červených sedadel, které jsou částečně čalouněny kůží a částečně látkou. Nechybí jim mnoho zajímavých detailů, a hlavně skvělý tvar, který nejen, že skvělé vypadá, ale také podrží řidiče v každé zatáčce.

Video pokračuje naprostou klasikou v podobě 911 Carrera 3,2 Coupé, která z výroby dostala pruhované látkové čalounění. Souhlasíme, že právě pruhované, do červena laděné čalounění stojí z pozornost, ale pokud by nám tahle kráska stála v garáži, asi nám bude úplně jedno, jak má čalouněná sedadla. 😊

Jako třetí se vám představí 911 Turbo, ale ne jen tak ledajaké. Jde o vůbec první 911 Turbo, která byla kdy vyrobena, na což odkazuje i plaketka v interiéru. Nutno říct, že výběr těchto sedadel není vůbec překvapivý. Do červena laděné kárování a červená kůže prostě nikdy nezklame.

Druhý vůz ve výběru (postupujeme od místa 5 do místa 1) je Porsche 901 z roku 1964. Jde o vůbec nejstarší dochovanou 911, která byla před pár lety nalezena v zapadlé stodole v Berlíně. Porsche ji následně dalo do takřka původního stavu, přičemž opravu si žádal i interiér. Ten by měl být přesně v tom designovém stylu, jaký auto dle dochovaných materiálů dostalo z výroby. A nutno říct, že černá, která interiéru vládne, autu moc sluší.

První příčku si v tomto výběru odnesla krvavě rudá 911 SC Targa z roku 1981. Čalounění jejích sedadel bylo inspirováno cílovými vlajkami, jen není čistě černo bílé, ale spíše modro bílo černé.

Mimochodem v původní sérii nás značka provedla pěticí nejzajímavějších konceptů, pěticí nejzajímavějších technologických vychytávek, ale také top 5 nejlehčími modely nebo třeba pěticí nejrychlejších Porsche historie.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru