TOP 5 nejzajímavějších konceptů historie i budoucnosti Porsche – video

Autor: Anina Russová - 17. 3. 2017


Porsche nás poslední dobou bere na velmi zajímavé hodiny dějepisu. Vybíra totiž ty nejzajímavější modely například s nejlepším zvukem, největšími křídly a v jedné z hodin dějepisu nechyběla ani přehlídka celkově nejzajímavějších modelů.

V zatím poslední videu nám ukáže, jaké nejzajímavější koncepty ukrývá ve svých tajných komnatách. A je to fascinující podívaná!

Seznámíme se s Porsche Typ 754, tedy předchůdcem legendární řady 911. Poháněl ho dvoulitrový čtyřválec, který byl naladěn na 130 koní. V top 5 nechybí ani koncept osmiválcového Porsche 989 z roku 1988. Právě tento modely byl prvním Porsche, které nabídlo čtyři dveře. Automobilka od jeho výroby nakonec ustoupila a vrátila se k ní o mnoho let později s modelem Panamera. Ve výběru nechybí ani koncept Porsche Cayenne Cabriolet. Tedy, nejde tak úplně o kabriolet, jako spíše o u Porsche dlouhé roky používanou targu, kterou technici posadili na podvozek SUV. Představí se nám také předchůdce hybridního supersportu 918 Spyder, který se překvapivě od produkční verze zas tak moc neliší. Pětici uzavírá Porsche Mission E, tedy vize budoucnosti, která má čistě z elektrického pohonu nabídnout až 600 koní. Porsche ho vyvíjí tak, aby se jeho baterie byly schopny nabít na 80% za pouhých 15 minut. Mimochodem, továrnu, kde by se tento elektrický sporťák měl vyrábět, už Porsche staví.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru