Tohle je ta nejdokonalejší automobilová sbírka na světě – foto + video

Autor: Anina Russová - 28. 11. 2016


Občas je neuvěřitelné, kolik lidí s tučným kontem a zároveň vkusem na auta na světě je. I když tohle není první automobilová sbírka, kterou vám ukazujeme, je to jednoznačně jedna z těch nejzajímavějších.

Jejím majitelem je Khalid Mohammed Abdulrahim, bahrajnský podnikatel a stavební magnát. Nejvíce se proslavil asi stavbou bahrajnského závodního okruhu. Tím jen naznačujeme, jak velkým fandou rychlých aut tenhle člověk je.

Auta sbírá už řadu let a mezi jeho úlovky patří ta nejzajímavější, nejrychlejší nebo prostě jen pro něj zvláštní auta. V jeho sbírce lze nalézt všechno. Několik Lamborghini, Bugatti, Porsche, Mercedesy nebo třeba Fordy GT. Ale přeci jen měl pocit, že jeho sbírka není tak nějak kompletní. Proto oslovil britské dealerství luxusních aut a supersportů Romans International se seznamem aut, která prostě musí mít. Na seznamu figurovaly legendy jako Porsche 911 GT1, Maserati MC12, McLaren F1 nebo Ferrari Enzo. A věřte, že když si tenhle člověk usmyslí, že něco chce, tak to také dostane.

Trvalo to prý dlouho a navíc to bylo zatraceně drahé, ale podařilo se. Všechny krásky má teď pohromadě v jedné z nejúžasnějších garáží, jaké jsme kdy viděli. Víme, že závist není moc pěkná věc, ale v tomto případě se jí nemůžeme tak nějak ubránit.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru