dacia_duster_pick-up-snezne_pasy- (3)

Dacia Duster je jedním z aut, která nabízejí tzv. „hodně muziky za málo peněz“. Za svoje peníze totiž kupec dostane docela schopné auto, speciálně ve druhé generaci. Duster, který si můžete prohlédnout v přiložené galerii, je ale ještě o hodně zajímavější, ale také dražší.

Druhá generace Dacii Duster vylepšila to, s čím přišla na trh ta první. Jde o auto, které si můžete pořídit i s pohonem všech kol, a rozhodně se s ním nemusíte bát vyrazit i mimo silnici, kde toho dokáže opravdu hodně.

Přečtěte si také:  Renault Duster Oroch je pick-up na základech Dusteru. Vyváží se ale jen mimo EU

Francouzi ze společnosti Garage 4×4 Balleydier to ale pozvedli na úplně novou úroveň. Vzali exkluzivní verzi Dacia Duster pick-up, která je sama o sobě drahá a místo kol jí nainstalovali pásy. Tohle auto teď jen tak nějaký terén rozhodně nezastaví a mohlo by jít o ideální auto pro zásobování horských chat. Nebylo to ale nic úplně jednoduchého, protože každý z pásů váží více než metrák a kvůli tomu je maximální rychlost tohoto Dusteru omezena na 60 km/h. V hlubokém sněhu nebo v bahně se ale stejně o moc více jet nedá.

Dacia Duster je oficiálně v prodeji jen na rumunském trhu, ale jak vidno, dostat ji do jiné země není zase takový problém. Karosářská verze pick-up měří na délku 4341 mm, což je o 19 mm méně než má běžný Duster. Je ale naopak širší, protože bez vnějších zpětných zrcátek měří 1822 mm (se zrcátky 2022 mm). O 14 mm je vyšší i světlá výška, činí 224 mm. Celková výška je tak 1678 mm.

Nejde o nijak levné auto. Na rumunském trhu cena začíná na 22 846 eurech včetně DPH, což je v přepočtu přes 600 tisíc korun.

Přečtěte si také:  Dacia Duster Summer je vážně stylový kabriolet. Vznikl přestavbou v Rumunsku

Mimochodem před rokem byla v České republice také na prodej Dacia Duster na sněžných pásech. Šlo o auto první generace, za které chtěl původní majitel půl milionu korun bez daně, což je 603 790 Kč s daní.