Dacia_Duster_Summer-kabriolet- (2)

Dacia Duster Summer je vážně stylový kabriolet. Vznikl přestavbou v Rumunsku

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: AutoK9 -  2. 9. 2020


Dacia Duster rozhodně není autem, které by si jeho majitelé kupovalo proto, že je stylové. Ba právě naopak, nabízí spoustu praktických schopností za přiměřenou cenu. Jenže Rumuni si řekli, že styl potřebuje i tento crossover. Představili Dacii Duster jako dvoudveřový kabriolet.

Stavba, kterou si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii, dostala jméno Dacia Duster Summer. Je to dílo rumunské společnosti AutoK9, která pochází z hlavního rumunského města Bukurešti, kde provozuje autoservis. I to byl vlastně důvod pro stavbu kabrioletu, protože na začátku všeho stál jeden velmi poničený Duster první generace.

Když se na přestavěné auto podíváte, všimnete si, že původního toho tady mnoho nezůstalo. Rumuni totiž nešli jen cestou odříznutí střechy, ale karoserii upravili celkově. Původně šlo o pětidveřový crossover, aktuálně jde jen o dvoudveřový, ale čtyřmístný kabriolet.

Aby byla tuhost otevřené karoserie dostatečná, přidali v AutoK9 i příčný rám. Ten navíc bude chránit posádku v případě převrácení. Moderní kabriolety to dnes zpravidla řeší automaticky vystřelovacími oblouky.

Přepracovaná je ale i maska chladiče, vyměněna za mnohem větší byla kola a ztmavena byly zadní světlomety. Změny se dotkly i interiéru, který dostal spoustu dřeva, ale i velký, vertikálně umístěný dotekový displej.

Přečtěte si také:  Dacia Duster pick-up opravdu bude. Zaplatíte za ni ale opravdu hodně peněz

Podle informací, které k přestavbě jsou, zabraly práce čtyři měsíce a vyžádaly si přibližně 30 tisíc eur, což je více než tři čtvrtě milionu korun! Není to ale první podobná stavba, kterou k AutoK9 udělali, protože už dříve přestavěli model Logan: jeden na kupé a druhý na kabriolet.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *