renault-duster-oroch-pick_up- (6)

Když se řekne Dacia, tak tím prvním modelem, který většinu lidí napadne, je Duster. Jde o schopné SUV za příznivou cenu. V Evropě se oficiálně prodává jen s pětidveřovou karoserií, ale na jiných trzích ho můžete koupit jako pick-up.

Renault Duster Oroch, jak se tento pick-up jmenuje, je postaven na základech první generace modelu Dacia Duster. Je to double-cab pick-up, tedy čtyřdveřový vůz s otevřenou nákladovou korbou s dvěma řadami sedadel a místem pro pět osob.

Přečtěte si také:  Vypadá jako Dacia Duster, ale je to Nissan Terrano. Koupíte ho v Rusku

Pokud byste chtěli auto koupit nové, tak se pod jeho kapotou bude ukrývat atmosférický čtyřválec 2,0 16V s výkonem 101 kW/135 koní a se 197 Nm točivého momentu. Motor je standardně spojen s pohonem předních kol a manuální šestistupňovou převodovkou. Na přání je možné pořídit pohon všech kol anebo čtyřstupňovou automatickou převodovku (nikoliv však dohromady). Původně byl v nabídce i menší a slabší motor 1,6 16V. 

Renault Duster Oroch je kus auta. Na délku měří 4693 mm, vysoký je 1695 mm a na šířku naměříme 1821 mm. Nákladový prostor je dlouhý 1350 mm, odveze 683 litrů, celková nosnost je 650 kg. Pro srovnání uvedeme rozměry pick-upu Renault Alaskan, který se v Evropě oficiálně prodává, který je samozřejmě větší. Alaskan má na délka 5399 mm, vysoký je 1810 mm a na šířku měří 1850 mm.

Pokud byste si auto chtěli pořídit, pak se v nabídce dá vybírat. Například na inzertním webu theparking.eu je pět stránek inzerátů ze zemí jako Argentina, Brazílie, Kolumbie, Mexiko, Pobřeží slonoviny a Spojené arabské emiráty. Ceny se pohybují od přibližně devíti do 22 tisíc eur.

Přečtěte si také:  Dacia Duster Summer je vážně stylový kabriolet. Vznikl přestavbou v Rumunsku

Problém ale je, že v Evropě nemá auto homologaci, takže i pokud byste ho koupili, s největší pravděpodobností byste ho tady nepřihlásili. Anebo by to bylo opravdu hodně složité.