nissan_terrano-na-zakladech-Dacia_Duster- (4)

Vypadá jako Dacia Duster, ale je to Nissan Terrano. Koupíte ho v Rusku

Autor: Pavel Srp - Zdroj: autoweb.cz - Foto: Nissan - 17. 9. 2020


U automobilových nás občas mohou překvapit hodně zajímavé věci. Některé modely, které u nás známe pod jednou značkou, se jinde prodávají pod značkou docela jinou, přitom vypadají úplně stejně. Je to třeba i případ Nissanu Terrano, který lze koupit v Rusku. My ho na starém kontinentu totiž známe jako Dacii Duster.

Dacia Duster je hodně úspěšný model. Jde o robustní auto, které se neztratí na silnici, ale ani mimo ni. Navíc za příznivou cenu nabízí poměrně hodně. Na některých trzích se dokonce prodává jako Renault (to platí i pro jiné modely rumunské značky), ale v Rusku ho přeznačkovali na jinou koncernovou značku. K tomu přidali i nějaké drobné detaily, které Nissan používá. Lze si jich všimnout třeba v masce chladiče. Jiné jsou také přední světlomety. Drobné odlišnosti najdeme i na zádi, kde jsou také jiné světlomety.

Největší zajímavostí je to, že ačkoliv si můžete v Rusku auto stále koupit, postaveno je na první generace Dusteru, jehož prodej byl pro Evropu oficiálně ukončen v roce 2017, kdy ho nahradila generace druhá.

Přečtěte si také:  LADA Largus je převlečená Dacia Logan MCV. Nabízela se i verze Cross a VIP

Nejnižší cena startuje na částce 1 071 000 rublů, což je v přepočtu přibližně 320 tisíc korun. Vybírat můžete ze dvou motorizací, kterými jsou 1,6litrový (114 koní) anebo dvoulitrový (143 koní) motor. V obou případech jde o atmosféricky plněné čtyřválce. Navíc je v nabídce i automatická převodovka, o níž si my můžeme nechat jen zdát. Ta se dá kombinovat s výkonnějším dvoulitrem. Příplatek je za ni jen 45 tisíc rublů, což je 13,5 tisíce korun. Kompletní ceník najdete zde.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek