V Brazílii si můžete koupit ostrou verzi Dacia Sandero R.S. s dvoulitrovým atmosférickým benzínovým motorem

Od Pavel Srp | 15. 7. 2016


Toužili jste po nějaké „ostré Dacii“? Není problém, v Brazílii si můžete pořídit řádně „okořeněné“ Sandero R.S.! I když vlastně to není až zase tak úplně přesné, protože to, čemu se u nás říká Dacia Sandero, se v Brazílii jmenuje Renault Sandero. Následující řádky tak budou patřit modelu Renault Sandero R.S. 2.0!

Přečtěte si také:  Renault oslavuje 50. výročí modelu Renault 5. Věnuje mu stánek na výstavě Retromobile

To, že tohle auto v Brazílii používá znak Renaultu namísto znaku automobilky Dacia, je ale vlastně ve výsledku úplně jedno. Důležitý je fakt, že pod kapotou se nachází starý dobrý atmosféricky plněný čtyřválec. Jde o motor 2.0 16V s výkonem 150 koní a točivým momentem 195 Nm. Oproti běžnému motoru byl upraven. Dostal totiž o 20 % větší sací potrubí s větším mezichladičem, vstřikovací tlak paliva byl zvýšen na 4,2 baru a motor také dostal novou řídící jednotku, s jejíž naladěním pomáhal přímo Renault Sport. Motor je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou. Výsledkem toho všeho je zrychlení z 0 na 100 km/h za rovných 8 sekund a maximální rychlost 202 km/h.

Nezůstalo však jen u motoru, přepracován byl podvozek i brzy tak, aby se dosáhlo co nejlepší ovladatelnosti nejen při jízdě v přímce vpřed, ale také v zatáčkách. Navíc je tu volič jízdních režimů „Normal“ a „R.S.“ a zcela vypínatelnou stabilizaci ESP.

Pozadu nezůstal ani vzhled, karoserie dostala „rychlé pruhy„, nová černá 17“ litá kola, střešní spoiler či difuzor v zadním nárazníku, z něhož vykukuje dvojitá chromovaná koncovka výfuku. Upraven byl také přední nárazník, jenž dostal LED denní svícení a větší otvory pro vstup vzduchu.

Přečtěte si také:  Dacia Jogger prošla losím testem. Výsledkem rozhodně neohromí

Prodej byl zahájen minulý rok a základní cena je stanovena na 60 600 brazilských realů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přibližně 450 tisíc Kč. Další informace jsou dostupné na webu brazilského zastoupení.