na-prodej-dacia-duster-na-snehovych-pasech-01

Dacia Duster je velmi oblíbeným autem. Dokázala nám to i v rámci několika redakčních testů, protože za svou pořizovací cenu nabízí opravdu hodně. Na internetu se ale objevil starší Duster, který je ale poměrně drahý. Prodává se totiž i se sněžnými pásy místo kol.

Dacia Duster může mít velmi dobře fungující pohon všech kol, díky čemuž dokáže držet krok i s mnohem schopnějšími off-roady. Jenže ve sněhu je jakýkoliv pohon všech kol na nic, pokud se auto propadne a „břichem“ položí na sníh. Aby se to nestalo, je možné kola vyměnit za sněžné pásy, které mohou tento problém vyřešit.

Když Dacii, tak tuhle! Duster po rumunské úpravě dostal místo kol pásy – video

Jenže takové pásy nejsou úplně levnou záležitostí. Pořizovací cena pásů je totiž více než čtvrt milionu korun (což prodejce Dusteru právě promítá do ceny). Na druhé straně za svoje peníze dostanete kit, díky kterému je pak výměna pásů za kola jednoduchou záležitostí, která zabere nízké jednotky hodin času. Nebude třeba nic složitě odmontovávat nebo měnit, ale půjde jen o výměnu kus za kus. V létě tak na autě můžete mít kola a v zimě pásy.

Prodejce inzeruje Dacii Duster první generace, která byla vyrobena v roce 2013. Pohání ji naftový motor 1.5 dCi, jenž přes manuální šestistupňovou převodovku pohání všechna čtyři kola. Aktuálně má auto najeto 134 tisíc kilometrů a je ve velmi bohaté výbavě, zahrnující kompletní elektrické ovládání oken i zrcátek, palubní počítač, centrální dálkové zamykání či klimatizaci.

Pokud byste si auto chtěli koupit, pak počítejte s tím, že si budete muset připravit půl milionu korun bez daně, což je 603 790 Kč s daní. A to je opravdu hodně peněz… Inzerát najdete například zde. Pro srovnání se běžný naftový Duster se stejným rokem výroby a podobným nájezdem v inzerci prodává i pod 200 tisíc korun s daní.