volkswagen-multivan-s-motorem-porsche-na-prodej

Tenhle Volkswagen Multivan má motor z Porsche a může být váš

Autor: Pavel Srp - 21. 12. 2018


Existuje ideální rodinné auto? Zdá se, že ano, a navíc je právě na prodej. Jde o Volkswagen Multivan s 580koňovým motorem z Porsche. Teď už vám manželka nemůže říct ani popel…

Původní pohonná jednotka už tu není. Místo ní je tady nad zadní nápravou umístěný motor boxer z Porsche 911 Turbo generace 997. Jde o 3,6litrový šestiválec s přeplňováním dvojicí nestejně velkých turbodmychadel. Ta ovšem v tomto případě už nejsou původní, ale byla vyměněna za větší turba z mnohem výkonnější 911 GT2. Aktuální výkon auta je tak 432 kW/580 koní. Podle úpravců z TH Automobile, kteří mají auto na svědomí, ho lze zvýšit až na 597 kW/800 koní. Motor je skryt pod falešnou podlahou, takže zavazadlový prostor lze stále využít, i když je menší.

Motor je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou a pohání zadní kola. V TH Automobile nicméně slibují, že není problém udělat auto s pohonem všech kol, ale budete si muset auto nechat nově postavit.

Když se na auto podíváte, vlastně téměř nepoznáte, že tu je něco jinak. Při bližším zkoumání si lze všimnout větších brzd a typického výfuku Porsche s vyústěním koncovek uprostřed nárazníku. Nic víc tu není.

Pozměněn byl interiér. Základem je stále palubní deska z původního multivanu, ale jsou tu prvky z dárcovského auta. Tím nejzásadnějším jsou sedadla nebo kaplička přístrojů. Další drobnosti si všimnete hned, jak budete chtít auto nastartovat. Po vzoru aut Porsche je totiž spínací skříňka umístěna nalevo od volantu. Kromě toho je interiér očalouněn do kombinace kůže a Alcantary. Interiér je vybaven šesti sedadly v konfiguraci 2 + 2 + 2 s tím, že ta prostřední jsou otočná a pasažéři si mohou vybrat, zda budou sedět ve směru jízdy anebo proti směru.

Auto bylo vyrobeno v roce 2012, najeto má prý 16 298 kilometrů a koupit si ho můžete za 139 800 eur, což je v přepočtu přibližně 3,6 milionu korun. Inzerát najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru