Tak to se Muskovi nepovedlo. Rozbil prý neprůstřelná skla svého pick-upu. Anebo to bylo jinak?

Autor: Anina Russová - 26. 11. 2019


Konec minulého týdne byl ve znamení Tesly a Elona Muska. Ten totiž představil futuristicky vyhlížející pick-up, tedy, pokud se to tak dá opravdu nazvat. Elektromobil Tesla Cybertruck vypadá, jako kdyby přijel z filmu Blade Runner. Má na kontě opravdu velkou hromadu zajímavostí. Tak například samotná karoserie, pokud pomineme specifický design, je z neprůstřelných materiálů. Krom toho je absolutně odolná proti poškrábání a okna auta by neměla jít rozbít. Proč říkáme, že by neměla, a ne, že nejdou, to se dozvíte za okamžik.

Ještě si pojďme připomenout, co je vlastně tohle monstrum zač. Elon Musk jej má v plánu nabízet hned v několika verzích, kdy základní verze nabídne pohon zadních kol a jeden elektromotor, střední verze má elektromotory dva a nejvýkonnější verze elektromotory tři a pohon všech kol a dojezdem až 800 kilometrů. To jsou ovšem papírové hodnoty…

Tesla představila pick-up. Vypadá jak z „osmdesátkové“ budoucnosti a dojede více než 500 mil

Ačkoliv ale fanoušky a zákazníky jistě zaujal, přeci jen se mu jistá maličkost tak úplně nepovedla. Jde právě o ta nerozbitá okna. Ačkoliv to s techniky Tesly Musk testoval opravdu dlouho a byl si jist, že jsou skla nerozbitná, při prezentaci nového auta to tak úplně dle jeho představ nevyšlo. Anebo naopak ano a chtěl to tak?

Když se před novináři a fanoušky z celého světa chtěl Musk a jeho kolega s nerozbitnými okny pochlubit, nevyšlo to. Kolega Muska do oken hodil železnou kouli a ta je prostě rozbila. Fakt je, že se nevysypala, ale jak přední, tak zadní skleněné výplně dveří praskly. Musk evidentně znervózněl, ale ustál to se ctí. Prostě jen přiznal, že zrovna v tomto bodě vidí prostor pro zlepšení.

Takto to mělo dopadnout podle původního plánu:

Mohl to být ale jen marketingový tah, protože díky tomu se o novém pick-upu začalo psát i tam, kde by se o něm jinak tolik nepsalo… Jenže Elon Musk tím ztratil spoustu peněz a akcie Tesla Motors spadly dolů.

 

Přečtěte si také:  Borla nabízí systém pro elektromobil Ford Mustang Mach-e. Může znít jako Shelby GT500 nebo Chevrolet Camaro

Na sociálních sítích, na kterých je i sám Elon Musk velmi aktivní, se ale rychle rozhořely diskuze o tom, kde všude má ještě novinka od Tesly prostor ke zlepšení. To se ale dozvíme až za pár měsíců, kdy Cybertruck možná vyjede.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek