Tesla-Cybertruck- (6)

Tesla představila pick-up. Vypadá jak z „osmdesátkové“ budoucnosti a dojede více než 500 mil

Autor: Pavel Srp - 22. 11. 2019


Vzpomínáte si na ty americké filmy z 80. let minulého století, které se natáčely o budoucnosti po přelomu milénia? Typickým příkladem je třeba ‚Demolition man‘. Tehdy si scénáristé představovali, že dnešní auta budou vypadat podobně, jako dnes představený pick-up americké automobilky Tesla Motors.

Tesla Cybertruck, jak se tohle hranaté auto jmenuje, vypadá vážně futuristicky. Hranatá karoserie je celá z neprůstřelného materiálu a odolná proti poškrábání. Její tvary jsou ale zcela jednoduché, ostré hrany střídají další ostré hrany.

Přečtěte si také:  Nejnovější svolávací akce zvou do servisů majitele vozů Mercedes-Benz a Maserati

Elektromobil, který je ztělesněním Muskových snů, ale v této podobě na silnice nevyjede. A je to škoda, protože prý dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy. To platí pro verzi se třemi elektromotory a pohonem všech kol. Maximální rychlost má být 210 km/h. Nabízet by se měla ale i dvě slabší a pomalejší verze: s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol nebo s dvěma elektromotory a pohonem zadních kol. Elon Musk při představování auta sliboval dojezd od 250 do 500 mil (cca 400 až 800 kilometrů) podle verze.

Do interiéru se má vejít pětice cestujících a bude neméně futuristický. Kromě toho se dá do auta naložit náklad na korbu v zádi, která se dá zakrýt elektricky ovládanou roletou. Její délka je bez dvou centimetrů dva metry. Naložit sem můžete až 2832 litrů nákladu o hmotnosti maximálně 1588 kg. Pokud by to nestačilo, tak lze zapřáhnout přívěs až o hmotnosti až 6350 kilogramů.

Přečtěte si také:  BMW představuje nové BMW X1 a poprvé i elektrické BMW iX1

Bát se nemusíte ani mimo zpevněné komunikace, protože je tu již zmíněný pohon všech kol, ale i relativně slušné nájezdové úhly (35° nájezdový vpředu a 28° vzadu).

Tesla Motors chce spustit tradičně nejdříve předobjednávky a to ještě v letošním roce. Do výroby by však auto mělo jít s nemálo změnami až v roce 2021. Cena sériového modelu Tesla Cybertruck by měla v Americe být od 39 900 dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu asi 920 tisíc korun. Za nejvýkonnější verzi se třemi elektromotory a pohonem všech kol je to ale 69 900 dolarů.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek