Ta nej kamerová auta na světě: Porsche a AMG nebo auta přestavěná na pick upy – foto + video

Od Pavel Srp | 12. 2. 2015 0

K natočení filmu jsou potřeba kamery, to je jasné. K natočení filmu, ve kterém jsou jezdící auta, jsou potřeba „jezdící“ kamery, ale protože kamera sama o sobě samozřejmě nejezdí, musí být na něčem upevněna. Má to alě několik pravidel, která je dobré dodržet. Auto s kamerou by nemělo být v odraze vůbec vidět, a tak jsou oděna do černé matné barvy, a mělo by mít dostatek výkonu, aby mohlo natáčet rychlé scény případně reagovat na akční či jiné situace.

Máme teď pro vás sedm bodů těch nejzajímavějších kamerových aut, které jsme na internetu našli:

1. Ferrari 458 Italia a Ford Mustang GT

Na přiloženém videu se představí dvojice superrychlých kamerových aut, která asistovala při natáčení akčního filmu podle filmové hry Need for Speed. Ve videu jsou samozřejmě i další auta, ta už ale nejsou tak exkluzivní: staré Audi A6 či Mercedes-Benz ML.

2. Porsche Cayenne Turbo

Tohle auto má na svědomí Pursuit Systems. Díky turbodmychadly přeplňovanému benzínovému motoru V8 s dostatečným výkonem a pohonu všech kol je toto auto ideální i pro horší podmínky. Nejdůležitější však je síla motoru a dostatek prostoru v interiéru.

3. Mercedes-Benz ML 63 AMG

Stejně jako v předchozím případě, i tohle auto pochází od Pursuit Systems. Jde vlastně o stejný recept. Velké a prostorné auto s velkým a silným přeplňovaným motorem, které dokáže držet krok i s opravdu velmi rychlými auty.

Přečtěte si také:  G-Power udělali z BMW M5 CS monstrum s výkonem až 900 koní. Cena úpravy není z nejnižších

4. Ford Focus ST

Kamerová auta jsou často po velkých úpravách. Jedním z těch, která jsou přestavěna od základu, je i tento Ford Focus ST. Z původně obyčejného kombi je postaven pick up s držákem na kameru a speciálním sedadlem pro kameramana.

ford-focus-st-pick-up-kamerove-auto-01

ford-focus-st-pick-up-kamerove-auto-02

5. Ford Fiesta ST

Stejným případem jako u předchozího Focusu ST je i tato Fiesta. Ačkoliv nejde o kombi, výsledek přestavby je stejný. Z Fiesty je pick up. v jehož zadní části je sedadlo pro kameramana a držák na kameru.

ford-fiesta-st-pick-up-kamerove-auto

6. Volvo XC60

Fordy nejsou jedinými důkladně přestavěnými kamerovými auty. Velkou, možná dokonce ještě o poznání větší přestavbou prošlo i toto Volvo XC60. To se nejen protáhlo do dálky, ale dostalo ještě jednu nápravu.

volvo-xc60-kamerove-auto-pick-up

Přečtěte si také:  Porsche Design slaví 50. výročí. Oslava zahrnuje speciální předměty, ale i speciální 911

7. Porsche Panamera Turbo

Chase Car Inc. operuje s Porsche Panamera Turbo, prý nejrychlejším kamerovým autem na světě. S pěti lidmi na palubě a jeřábovou kamerou dokázalo na závodním okruhu Willow Springs Raceway projet cíl rychlostí 104 mph, tedy více než 160 km/h.