lamborghini_aventador-snezne_pasy-a-dodge_challenger-kola_z_dostavniku-video

Youtubeři se snaží své diváky zaujmout všemi možnými způsoby, takže vymýšlejí všemožné zběsilosti. Tihle dva, jejichž videa vám chceme ukázat, vyměnili sériová kola na svých 700koňových autech. Jeden tam dal sněžné pásy, ten druhý kola z dostavníku…

Auta s výkonem 700 koní nejsou jen tak obyčejná auta, což o Lamborghini Aventador i o Dodge Challenger Hellcat platí bez výjimky. Nejsou to také úplně levná auta, ačkoliv italský supersport je výrazně dražší, ale obě auta jsou epická.

Americký youtuber TheStradman vlastní Lamborghini Aventador, ale asi byl smutný, že si s ním ve sněhu kvůli jeho nízkému podvozku a širokým gumám příliš neužije, tak se rozhodl to vyřešit tím, že na něj nainstaloval sněžné pásy.

Přečtěte si také:  Supersporty na sněhu? Ano a je to fantastická podívaná

Tato úprava si samozřejmě vyžádala opravdu hodně práce, vymýšlení i vyrábění, ale nakonec se povedlo a výsledek funguje. Jeho Lamborghini s manuální převodovkou sice kvůli tomu dostává pořádně zabrat (hlavně spojka), ale zdá se to být jako hodně zajímavá a zábavná jízda. A to i přestože se auto párkrát v hlubokém sněhu zaseklo na břiše, přestože jeho světlá výška byla díky pásům a jejich konstrukci o pár desítek centimetrů zvýšena.

V každém případě je to asi poprvé, co sněžné pásy někdo montoval na podobné auto, ačkoliv na auta se běžně dávají (viz například tato česká Dacia Duster). Mimochodem ve videu můžete na moment zahlédnout (a je i na úvodní fotce) i Polaris Slingshot, který místo kol dostal lyže…

Druhým youtuberem, který se rozhodl vyměnit běžná kola za jinou zběsilost, je další známý americký youtuber WhistlinDiesel. Mimochodem je to ten člověk, který nedávno vjel se svým autem do mexického zálivu a přeplaval ho s ním. Tentokrát se rozhodl, že spojí moderní svět se světem, v němž žijí takzvaní Amišové. To jsou podle wikipedie lidé, kteří „jsou známi především přísnými zákazy používání techniky (nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu), uniformními starosvětskými oděvy a dalšími zvláštnostmi.“ A když tohle oboje dáte dohromady, může z toho vzniknout hodně zvláštní stroj.

Přečtěte si také:  Svezl ji ve svém Dodge Challenger Hellcat, za odměnu mu ho umyla

Jeho autem je Dodge Challenger Hellcat, který dostal kola z dostavníku, z klasického kočáru taženého koňmi. Jde o velká dřevěná kola s opravdu hodně nízkou gumou. Když si představíte, že tohle bylo na kočáru, který jezdil maximálně po uježděných cestách, protože žádné silnice v době, kdy se dostavníky používaly, nebyly, musel to být docela očistec.

Když se podíváte, jak to vypadá na autě, možná byste tomu (jako my) možná ani nevěřili. Ne až tak tomu, co vidíte, ale spíš tomu, že tahle kola přece nemohou tak velké a těžké auto udržet. Vypadá to být hodně vratké, ale překvapivě není. Vydrží to docela běžnou jízdu, ale vydrží to i pálení té maličké gumy a na místě a pak i ničení silnice. Jakmile totiž guma z kola zmizí, stane se z něj nebezpečný nástroj, který dokáže vyřezat do silnice díru.

Pro připomenutí ještě dodáme, že Lamborghini Aventador pohání motor V12 o objemu 6.5 litru. Ten standardně na všechna čtyři kola posílá 510 kW/700 koní a 690 Nm točivého momentu. Z 0 na 100 km/h dokáže auto zrychlit za pouhých 2.9 sekundy a jede až 349 km/h.

Přečtěte si také:  Lamborghini představilo nový model. Tentokrát nejde o auto, ale o luxusní sluchátka

Oproti tomu Dodge Challenger Hellcat pohání kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec s výkonem 527 kW/717 koní a točivým momentem 881 Nm. Díky tomu je tak zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou pouze necelých čtyř sekund a maximální rychlost je hodně přes 300 km/h a to i přesto, že poháněna jsou pouze zadní kola.