Jakmile se venku léto přehoupne v podzim, začínají z našich silnic mizet supersporty či jiná parádní auta. Málokterý majitel takového skvostu chce takové auto tahat do plískanic a bláta. A co teprve když nasněží… Sníh, sůl, kamínky na silnicích a teploty pod nulou nedělají dobře žádnému autu. Tím méně takovému, které stojí i několik milionů. Jenomže naštěstí jsou mezi námi tací, kteří jsou si vědomi toho, k čemu bylo jejich, byť super drahé, auto vyrobeno. A jezdí s ním!

Partě, která se představí v přiloženém videu, je úplně jedno, jestli je sucho a teplo nebo naopak sníh či mráz. Do toho marastu vytáhli Bugatti Veyron a Lamborghini Aventador. A ani jedno z aut rozhodně nešetřili!

Bugatti se sice chvílemi měnilo ve sněžný pluh, ostatně, je velmi nízké, ale to, jak jej majitel prohání dveřmi napřed, je prostě skvělá podívaná. A jistě to byla i parádní zábava, jen ty pojízdné miliony klouzající po sněhu v nás evokují začátek infarktu. Ale jak se říká, hlavní je, nebát se toho!

A ani jeden z řidičů se rozhodně nebál. Ostatně, neměl čeho, vždyť obě auta disponují pohonem všech kol! Fakt, že dohromady mají bezmála 2000 koní, je pak vedlejší. Navíc, takové ohromující stádo na sněhu vypadá, ale hlavně zní, naprosto dokonale. Vytočený W16 je symfonie, kterou budete chtít poslouchat stále dokola. Také začínáte doufat, že i u nás trochu nasněží. A vůbec není podstatné, že v garáži nejspíš takovou super dvojku nemáte. Jde jen o to si užít pár zasněžených silnice, ale pozor. Jízda v zimě má svá specifika.

Bezpečná jízda v zimě má svá specifika. Znáte je?