Škoda už chystá facelift modelu Karoq. Velké změny ale nečekejte

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Motor1.com - 16. 6. 2020


Možná si to ani neuvědomujete, ale malé SUV Škoda Karoq je s námi už tři roky. Jeho premiéra proběhla v září roku 2017 na autosalonu ve Frankfurtu. A protože automobilky zkrátily životní cyklus aut na zhruba sedm až osm let, je tedy jasné, že v jeho polovině je správný čas na osvěžení.

Magazín Motor1.com nachytal několik testovacích prototypů, které jsou samozřejmě důkladně zamaskované. I tak ale fotky něco málo prozrazují. Na první pohled změny možná nezaznamenáte, ale na ten druhý je možné si všimnout lehce upraveného tvaru předního nárazníku i masky chladiče. Její lamely mají upravený design, který současné Karoqy nemají. Pokud tedy nejde o maskování, ale nevypadá to tak.

Maskování prototypů je umění. Škoda k tomu používá i umělce

Zatím vůbec není jasné, jestli faceliftem projde také nabídka motorů, ale protože Volkswagen velmi vážně zvažuje nový plug-in hybrid pro model T-Roc, je pravděpodobné, že se škodovka se sesterským Karoqem, který se mimochodem v roce 2018 stal Autem roku v ČR, vydá stejnou cestou.

Nemyslete si ale, že když už byly zachyceny testovací prototypy, znamená to snad, že se faceliftu dočkáme během pár měsíců. To spíše až koncem roku 2021, kdy se také dozvíme, co je pravdy na internetových zvěstech, že Karoq by mohl dostat verzi RS. Na to bychom si ale asi nevsadili.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek