170726-SKODA-KAROQ-Start-of-Production-Kvasiny-CZ-02

Automobilky v posledních letech hlásily rekordní dodávky, některým to ale způsobovalo i problém s dodávkami, protože neměly anebo dokonce stále nemají dostatečné kapacity na to, aby stíhaly auta vyrábět. Tyto problémy má i Škoda Auto.

V posledních letech se řeší, že by se výroba mohla částečně přesunout z České republiky do zahraničí a řešila se i konkrétní místa. Udělat takové rozhodnutí není jednoduché, musí se myslet hodně dopředu, protože návratnost takové investice je poměrně dlouhodobý proces. Volba sice padla na Turecko, ale i kvůli tamější politické situaci byla stavba továrny odložena.

Škoda sice své prodeje ustálilo nad jedním milionem kusů celosvětově, ale číslo není takové, jaké by mohlo být. Kvůli nedostatečným kapacitám prý nedokáže uspokojit až 100 000 zákazníků. I díky tomu se výroba modelu Karoq částečně přesune z továrny v českých Kvasinách do továrny koncernu Volkswagen v Bratislavě. Potvrdil to předseda představenstva slovenské divize Volkswagenu Oliver Grünberg.

V Bratislavě se nyní vyrábějí městské elektromobily Škoda Citigoe iV, Volkswagen e-Up! a SEAT Mii Electric. Kromě toho se tu ale montují i velká SUV Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8 a Porsche Cayenne.