skoda_kodiaq-gt-coupe

Příští rok se v Mladé Boleslavi ponese v duchu změn. Bude to hodně změn, které nebudou vidět, ale i několik těch, které naopak vidět budou. Chystají se totiž například dvě nové verze RS, jedna verze GT, ale také nové generace modelů i jejich facelifty.

Kromě zavádění nových motorů – například nového dvousetkilowatového dvoulitrového TSI pro Superb – můžeme očekávat naopak také konec některých jiných agregátů – třeba 1.4 TSI, které již nyní nahrazuje nové 1.5 TSI (testujeme ho aktuálně v Karoqu). Jenže na jednom německém škodováckém diskusním fóru se objevilo informací ještě mnohem více. Podle některých z nich nich se prý můžeme již v březnu těšit na modernizovaný model Fabia a už o tři měsíce později přijde faceliftovaný Superb. V roce 2018 prý bude i nová generace Rapidu, jež bude stát na modulární platformě MQB, ovšem na menší verzi MQB A0 pro malé vozy koncernu Volkswagen (tedy stejně jako například Volkswagen Polo nebo SEAT Ibiza).

A modely RS? Mají se jimi stát Kodiaq a Karoq a Škoda by je měla ukázat již v březnu na autosalonu v Ženevě. Na silnicích by pak mohly být už v létě. Otázkou jsou pohonné jednotky, zatímco Kodiaq RS má pohánět výhradně 2.0 biTDI s DSG a pohonem všech kol, které známe z volkswagenů, pohonné ústrojí pro Karoq provázejí v tuto chvíli pouze nepotvrzené dohady.

Tím nejdiskutovanějším v příštím roce bude ale jistě Kodiaq GT, tedy SUV s tvary karoserie coupé, které by mohlo nejvíce připomínat BMW X6. Zatím však není zcela jisté, jestli bude nový model určen pouze pro čínský trh, o čemž hovořily první zprávy, a nebo se nakonec dostane i k nám, do Evropy. Nechme se překvapit.

Zdá se, že to bude pro mladoboleslavskou automobilku opět velmi nabitý rok.