test-2022-audi_rs_4_avant- (15)

Šéf Audi slibuje, že poslední ostré modely RS budou skvělé. Pak už přijdou jen elektromobily

Autor: Anina Russová - Zdroj: Audi/Top Gear - Foto: Pavel Srp - 31. 1. 2023


Není žádným tajemstvím, že to Audi s elektromobilitou myslí vážně. Ostatně, už od roku 2026 bude prodávat jen elektromobily. Jen v Číně si ještě spalovací auta udrží, protože tamní zákazníci je stále preferují a žádná elektromobilní nařízení tam neplatí. To znamená, že se musíme rozloučit s parádně znějícími modely s označením RS, které nahradí jejich elektrifikovaní nástupci. Ale rozlučka to podle Audi bude skvělá.

Marc Lichte, šéf designu Audi se pro Top Gear trochu rozpovídal o konečných verzích RS modelů. Je potvrzené, že chystané verze RS 4 Avant a RS 6 Avant už budou plug-in hybridní. Zaručil se ale, že jízdní zážitek je i tak zaručen. Bohužel jedním dechem dodal, že TT RS a R8 jsou v tuto chvíli zcela u ledu. A jestli někdy budou existovat nástupci těchto modelů je bohužel ve hvězdách. Audi už také pracuje na RS 6 E-Tron, tedy ostrém elektromobilu, který prý dostane velmi široký rozchod a velká kola.

Přečtěte si také:  Audi plánuje záplavu SUV ve verzi RS. Přemýšlí také, co bude s nástupci R8 a TT

Kdo pak touží po skvělém zvuku a k tomu dostatečné síle, musí si hodně pospíšit. Na to, aby si pořídil RS 3 nebo RS Q3, tedy modely osazené benzinovým pětiválcem, nemá moc času. Tyhle modely totiž skončí už v následujících letech.

Marc Lichte ale zákazníkům vzkázal: „Slibuji, že jak chystané elektromobily, tak chystané spalovací modely budou velmi působivé. Zejména pak poslední generace spalovacích modelů divize RS bude ohromující.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *