Jen před několika týdny SEAT oznámil, že Cupra už nebude jen označení pro ostře stavěné modely, ale pro celou samostatnou značku. Ta také rovnou dostala nové logo, které nahradí standardní „S“. Víme, že pod tuto novou značku bude patřit Leon Cupra i Ateca Cupra, která by mimochodem měla být vystavena na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

Právě zde se ale s největší pravděpodobností odehraje ještě větší překvapení s označením Cupra. Podle zahraničních zdrojů totiž bude na stánku hlavní hvězdou pekelně ostrá Ibiza Cupra. Na uniklých fotografiích je vidět, že novinka dostala o něco ostřeji řezanější rysy a černý, především Alcantarou čalouněný interiér.

Co se techniky týče, nevíme bohužel s jistotou vůbec nic. Dá se ale předpokládat, že půjde o koncernového protivníka Volkswagenu Polo GTI. To by znamenalo, že by pod kapotou mohlo být dvoulitrové TSI naladěné na minimálně 200 koní. Ale protože SEAT s výkonem umí čarovat, ostatně, ukázal to v případě modelu Leon Cupra 300, je možné, že by konečný výkon mohl těch 200 koní přesáhnout.

Na jakékoliv bližší informace si ale musíme počkat do Ženevy. Nebo možná jen do tohoto čtvrtka 22. února, kdy SEAT oficiálně představí „novou“ značku Cupra. Přímý přenos můžete sledovat i na facebookovém profilu českého zastoupení značky SEAT. To také říká, že Cupra Ibiza se vyrábět nebude, nechme se překvapit.