Já rozhodně nejsem proti úpravám aut nebo motorek, ale úpravy musejí dávat smysl a auto vylepšit. Jenže to není případ Scionu FR-S z přiloženého videa, který je upravený tak nesmyslně, že nepřejede ani zpomalovací práh.

Přečtěte si také:  Německý úpravce poladil Kiu Stinger. Dostala nový lak i vzduchový podvozek

Scion FR-S je třetí z party Toyota GT86 a Subaru BRZ, tedy malé obratné a na řízení velmi zábavné kupé. Tohle černé auto ale už asi nic z toho nemá, navíc vypadá opravdu zvláštně. Podvozek je snížený opravdu velmi výrazně, díky tomu musely být sundány i přední blatníky. I díky tomu jsou tu také obrovské odklony na nápravách.

Kromě toho, že to vypadá skoro až směšně, také je to naprosto nepoužitelné na silnici. Tedy v případě, že nejde o úplně hladký asfalt závodního okruhu. Jak ale vidno z přiloženého videa, jakmile se na cestě objeví nějaká překážka – byť jde jen o pár centimetrů vysoký zpomalovací práh – s jejím přejetím může být problém.

Předními koly řidič retardér přejel, ale hned potom se zasekl. Auto nejelo ani dopředu, ale ani zpátky. Prostě leželo na břiše a nemohlo se hnout. Na pomoc přiběhlo i několik kolem stojících diváků, kteří se ho snažili přes překážku přetlačit. Nepovedlo se. Scionu se prostě jen protáčela kola a nepohnul se ani o kousek.

Přečtěte si také:  Prior Design ukazuje úpravu pro Dacii Duster. Vypadá skvěle!

Nakonec se ho z té šlamastyky dostat povedlo. Bylo potřeba podložit zadní kola, aby se světlá výška alespoň o něco zvýšila. Stačilo to a auto ze svého uvěznění odjelo. Bylo to ale přesto těsné…