Řidič kamionu ignoroval dopravní značení, věřil navigaci a pobořil dva rodinné domy

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 8. 6. 2020


Máte pocit, že máte špatný den? Věřte, že rozhodně není tak špatný, jaký před pár dny zažil řidič nákladního auta. Těžko říct proč, ale rozhodl se slepě následovat navigační pokyny a vjel do tak úzké ulice, ze které se dostal jen tím, že zbořil části dvou domů.

Vše se stalo v pátek v obci Vlachovo Březí na Prachaticku. Policisté tam vyjížděli k případu kamionu, který by se býval zasekl v úzké ulici, ale trocha síly ho z průšvihu vysvobodila. Ovšem ne bez následků. Do uličky se dostal po šesté hodině večerní a to ačkoliv cestou minul dopravní značení, které ho upozorňovalo na zákaz vjezdu. Navigace mu ale tvrdila, že může jet dál a tak se rozhodl, že ji poslechne.

Řidič Škody Felicia vjel na železniční přejezd přímo před vlak. Nehoda skončila tragicky

Jak moc špatný nápad to byl, se ukázalo záhy. Protože sledoval spíše onu navigaci než to, co se dělo kolem, neměl šanci se z úzké uličky mezi dvěma rodinnými domy dostat takzvaně bez ztráty kytičky. Kabina ještě projela, ale návěs už se o oba domy opřel. Jeden to odnesl jen trochu, škoda byla na místě odhadnuta na 20 000 Kč. Druhý dům je na tom ovšem mnohem hůř, tam už byla škoda odhadnuta na 300 000 Kč. Dalších 1000 Kč škody pak nehoda způsobila na návěsu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek