Replika Ferrari 458 Italia na základech Porsche se postavila vedle reálného Ferrari. Výsledek překvapil

Replika Ferrari 458 Italia na základech Porsche se postavila vedle reálného Ferrari. Výsledek překvapil

Od Radim Plachý | Zdroj: youtube.com - 25. 4. 2022 0

Lidé se stavějí repliky všeho možného od nepaměti, auta samozřejmě nevyjímaje. Zpravidla to ale, zejména v domácích podmínkách, nedopadá dobře. To ale není případ repliky Ferrari 458 Italia z přiloženého videa. Ta se opravdovému Ferrari opravdu nápadně podobá.

Už jsme vám ukazovali spoustu nepovedených staveb replik – například tady nebo tady – ale naopak i ty povedené – třeba tady nebo tady. Tentokrát jde ale o tu poměrně zdařilou, která stojí původně na základech roadsteru Porsche Boxster.

Přečtěte si také:  Tři Bugatti na jednom místě a další supersporty za desítky milionů. Tak to včera vypadalo na sraze u Písku

Zdařilá je nejen na první pohled, ale i na ten druhý, pokud vedle ní stojí opravdové Ferrari 458 Italia. Když kolem obou aut budete chodit, rozdílů si všimnete, ale měřítka i tvary vypadají velmi podobně a pokud byste auto potkali proti sobě na silnici, asi by vám na něm nepřišlo nic divného a za Ferrari byste jej považovali.

Že nejde o opravdové Ferrari poznáte tak hlavně podle červených krytů ventilových vík v motorovém prostoru a nakonec i podle maličkatých brzd ve velkých kolech. Auto zatím ještě není dodělané a po setkání s reálným Ferrari 458 Italia potřebuje několik oprav a úprav (například změnit pozici vnějších zrcátek), ale i tak se podařilo na koleni stvořit docela slušnou repliku, co říkáte?