Ferrari 458 Italia

Replika Ferrari 458 Italia na základech Porsche se postavila vedle reálného Ferrari. Výsledek překvapil

Autor: Radim Plachý - Zdroj: youtube.com - 25. 4. 2022


Lidé se stavějí repliky všeho možného od nepaměti, auta samozřejmě nevyjímaje. Zpravidla to ale, zejména v domácích podmínkách, nedopadá dobře. To ale není případ repliky Ferrari 458 Italia z přiloženého videa. Ta se opravdovému Ferrari opravdu nápadně podobá.

Už jsme vám ukazovali spoustu nepovedených staveb replik – například tady nebo tady – ale naopak i ty povedené – třeba tady nebo tady. Tentokrát jde ale o tu poměrně zdařilou, která stojí původně na základech roadsteru Porsche Boxster.

Zdařilá je nejen na první pohled, ale i na ten druhý, pokud vedle ní stojí opravdové Ferrari 458 Italia. Když kolem obou aut budete chodit, rozdílů si všimnete, ale měřítka i tvary vypadají velmi podobně a pokud byste auto potkali proti sobě na silnici, asi by vám na něm nepřišlo nic divného a za Ferrari byste jej považovali.

Že nejde o opravdové Ferrari poznáte tak hlavně podle červených krytů ventilových vík v motorovém prostoru a nakonec i podle maličkatých brzd ve velkých kolech. Auto zatím ještě není dodělané a po setkání s reálným Ferrari 458 Italia potřebuje několik oprav a úprav (například změnit pozici vnějších zrcátek), ale i tak se podařilo na koleni stvořit docela slušnou repliku, co říkáte?

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru