Ferrari-250-GTO-replika-datsun-280Z

Ferrari 250 GTO je kult, auto, které dnes stojí opravdový majlant. Je to auto, které rozhodně na ulici jen tak nepotkáte. Dovolit si ho může málokdo a jen narazit na jeho prodej není nic jednoduchého. Teď se ale „jedno“ na prodej objevuje.

Na prodej je červené auto, které má vypadat jako Ferrari 250 GTO. Je to replika postavená na základech jiného kupé pocházejícího z Japonska. Základem této stavby je totiž Datsun 280Z z roku 1978. A i vzhledem k tomuto faktu jsou celkové proporce výsledného vozu odlišné.

Ačkoliv na první pohled a z dálky by mohlo některé toto auto zmást – zejména vzhledem k faktu, že málokdo z nás vůbec někdy viděl Ferrari 250 GTO naživo. Ostatně na rozdílné proporce se můžete podívat na fotografii níže. Všechny prolisy a větrací otvory jsou však na podobných místech a jsou více či méně správných tvarů.

srovnani-ferrari-250-gto-replika-datsun-280z

Aby se Datsun svými křivkami legendárnímu Ferrari co nejvíce přiblížil, bylo třeba zcela přepracovat panely karoserie. Vytvářet je z plechu by bylo ale příliš složité, náročné i nákladné. Nová karoserie je tak z laminátu a je doplněná o světla, která italský vůz vcelku věrně napodobují. Je ale škoda, že se už neřešily detaily jako jsou například kliky, víčko nádrže a podobně.

A vlastně se neřešil ani interiér či pohonné ústrojí. Interiér je prakticky beze změny z Datsunu, jen je doplněn o několik znaků Ferrari a nějaký sportovní volant z benzínky. Pod kapotou zůstal sériový řadový šestiválec z Datsunu, Ferrari 250 GTO přitom poháněl mnohem sametovější vidlicový dvanáctiválec.

Pokud se vám auto líbí, pak může být vaše. Budete se jen muset vydat do Lakelandu v americkém státě Florida, kde proběhne jeho dražba. Jeho kartu naleznete ZDE.