V Indii jezdí replika „Lamborghini Aventador“. Základem je Honda Civic

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: facebook.com - 22. 12. 2020


Repliky aut byly, jsou a budou. Někdy jsou vydařené, častěji spíše nikoliv. A do druhé kategorie patří i „Lamborghini Aventador“ z Indie. I když jde řemeslně asi o velmi dobrou práci, výsledek je prostě otřesný. Aby také ne, když základem byla Honda Civic.

Přečtěte si také:  Zapomeňte na vůni nového auta. Lamborghini stvořilo domácí parfém vonící jako duch samotné automobilky

Tohle „Lamborghini Aventador“ není obyčejná amatérská garážová stavba, ale postavila ho indická společnost Executive Mod Trendz z Bombaje. Jako základ ale neposloužil žádný levnější sportovní vůz s motorem uprostřed a pohonem zadních kol jako například Pontiac Fiero, ale naprosto obyčejná předokolka s motorem vpředu: Honda Civic.

Proporce aut jsou i díky tomu na hony vzdálené tomu, jak vypadá jakékoliv opravdové Lamborghini, tím spíše vážně široký a placatý Aventador. Auto je vysoké, střecha vypadá jak nějaká bublina a je i krátké a úzké. A nepomáhá tomu ani matný černý lak.

Ovšem jsou tu detaily, které vypadají velmi podobně tem, které má reálné Lamborghini Aventador. Jde zejména o přední i zadní světlomety, které mají podobnou grafiku, ale i tvar a jsou tvořeny LEDkami. I tak to ale asi budou spíše nějaké aftermarketové doplňky, namísto originálních dílů.

Přečtěte si také:  Honda Civic oslavuje 50. výročí. Za tu dobu se ukázala v 11 generacích

Kromě videa, v němž se toto „Lamborghini Aventador“ prohání setmělými indickými ulicemi, si můžete prohlédnout auto také na fotografiích za světla. Uvidíte tak i interiér v oranžové barvě, kterému nechybí logo Lamborghini na volantu. Napodobit chtěli v Executive Mod Trendz i centrální tunel s typickými tlačítky a na první pohled se to docela povedlo. Na ten druhý jde ale opět spíše o takový tunýlek.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek